Gudjohnsen w Molde! Były piłkarz Barcelony marzy o Euro 2016

Piłka nożna
Gudjohnsen w Molde! Były piłkarz Barcelony marzy o Euro 2016
fot.PAP

Islandzki piłkarz Eidur Gudjohnsen podpisał dwuletni kontrakt z norweskim Molde FK. Jak podkreślił, celem jest regularna gra w lidze tak, aby zostać powołanym na turniej Euro 2016, w którym jego drużyna narodowa wystąpi po raz pierwszy.

37-letni Godjohnsen jest legendą skandynawskiego futbol. Grał w takich klubach jak Chelsea (2000-2006) i Barcelona (2006-2009). W ubiegłym roku występował w lidze chińskiej, gdzie nie odnosił sukcesów i - jak przyznał - myślał już o zakończeniu kariery. - Niespodziewane zakwalifikowanie się mojego kraju do mistrzostw Europy we Francji dało mi nową motywację, lecz aby tam wystąpić muszę dojść do wysokiej formy. Regularna gra w norweskiej lidze i z Molde w Lidze Europejskiej stwarza taką szansę. Poza tym Norwegia jest blisko Islandii - podkreślił.

 

Piąta rocznica gola, który wstrząsnął światem futbolu (WIDEO)

 

Trener Islandii Szwed Lars Lagerbaeck wielokrotnie zaznaczał, że w jego drużynie grają tylko najlepsi w danym momencie zawodnicy. - Nieważne są dotychczasowe osiągnięcia czy status gwiazdy. Miejsce dostają ci, którzy grają regularnie, nawet w drugich ligach europejskich. I tak też będzie z powołaniami na Euro - powiedział.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze