Lotos Trefl w Kadziu Project: Zenit Kazań musi się nas bać!

Siatkówka

Hit kolejki PlusLigi pomiędzy Lotosem Treflem Gdańsk i PGE Skrą Bełchatów zakończył się zdecydowanym triumfem gospodarzy. Po meczu Łukasz Kadziewicz na gorąco rozmawiał z bohaterami tego widowiska. Jak oceniają to widowisko? Z jakim nastawieniem przystąpią do meczu Ligi Mistrzów przeciwko Zenitowi Kazań? Zobacz materiał wideo.

Wicemistrzowie Polski rozgromili w Ergo Arenie PGE Skrę Bełchatów 3:0 (25:17, 25:20, 25:16). Po zwycięskim meczu z zawodnikami Lotosu Trefla Gdańsk rozmawiał Łukasz Kadziewicz:

 

Skra rozgromiona w Gdańsku! Coraz ciekawiej w tabeli PlusLigi 

 

"Jesteśmy szczęśliwi, to zwycięstwo to zasługa naszej dobrej gry. Myślę, że Skra zapłaciła za trzy bardzo ciężkie mecze: półfinał Pucharu Polski z Resovią, później finał z ZAKSĄ, następnie ligowy mecz w Rzeszowie. Organizmu się nie oszuka, oni w tym momencie również go nie oszukali. Dziś byli bez prądu, bez pary. To oczywiście nie nasz problem, my również mieliśmy swoje kłopoty i każda drużyna je ma. Wykorzystaliśmy słabszy moment Skry, grając dobrze" - ocenił to spotkanie libero gdańskiej drużyny Piotr Gacek.

 

"Jeżeli chodzi o wyniki poszczególnych setów, to zaskoczyliśmy samych siebie. Dziś bardzo chcieliśmy wygrać, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że ten mecz otwiera nam drogę w górę tabeli. Zobaczymy, czy będziemy umieli utrzymać tą dobrą dyspozycję do końca sezonu" - stwierdził MVP spotkania ze Skrą Wojciech Grzyb.

 

"Trochę mnie puściło po tym zastrzyku. Jeszcze nie jest idealnie, fizycznie również nie czuję się najlepiej. Miałem długą przerwę, nie robię przysiadów na siłowni już od kilku tygodni, więc trochę ciężko mi znaleźć siłę w nogach, ale przynajmniej odczuwam mniejszy ból, więc trochę łatwiej się gra" - powiedział wracający do formy po kontuzji Mateusz Mika, który pomeczowe chwile spędzał z okładem z lodu na kolanie.

 

Czy efektowna wygrana ze Skrą zapowiada równie dobrą postawę w starciu z Zenitem Kazań w Lidze Mistrzów?

 

"Zenit Kazań to ma być dla nas rodzaj nagrody za wspaniały zeszły rok, dzięki któremu zakwalifikowaliśmy się do rozgrywek Ligi Mistrzów. Będziemy mieli okazję zagrać z jednymi z najlepszych zawodników na świecie, to jest coś fantastycznego. Wydaje mi się, że nie trzeba będzie nas motywować, a kto jest lepszy sportowo zweryfikuje boisko" - dodał Piotr Gacek. 

 

Rozmowy Łukasza Kadziewicza z siatkarzami Lotosu Trefla Gdańsk w załączonym materiale wideo.

Łukasz Kadziewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie