MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Kramer najszybszy na 5000 m

Holenderski panczenista Sven Kramer po raz siódmy w karierze został mistrzem świata na dystansie 5000 m. W rosyjskiej Kołomnie o 0,35 s wyprzedził rodaka Jorrita Bergsmę. Prawie pięć sekund stracił Norweg Sverre Lunde Pedersen. Jan Szymański zajął 14. miejsce.

To drugie złoto Kramera w tych zawodach, wcześniej triumfował na 10 000 m. Słynny łyżwiarz nie startował m.in. w zawodach drużynowych, które wygrali jego rodacy, bowiem wcześniej zapowiedział, że skoncentruje się na najdłuższych dystansach.

Kowalczyk szósta na 5 km "klasykiem" w Falun

W rywalizacji na 5000 m Kramer zwyciężał w igrzyskach w Vancouver i Soczi, zaś 10 lat temu w Turynie przegrał tylko z Amerykaninem Chadem Hedrickiem.

Z kolei Bergsma po raz trzeci z rzędu wywalczył srebro MŚ w wyścigu na 5000 m.

W sobotę w podmoskiewskiej Kołomnie odbędzie się jeszcze m.in. rywalizacja drużynowa kobiet z udziałem Polek oraz na 1000 m mężczyzn z Piotrem Michalskim.