MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polki blisko podium w wyścigu drużynowym

Polskie łyżwiarki zajęły piąte miejsce w zawodach drużynowych mistrzostw świata w podmoskiewskiej Kołomnie. Wygrały Holenderki, przed Japonkami i Rosjankami.

Polki, startujące w składzie Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, długo plasowały się na trzeciej pozycji, ale na ostatnim okrążeniu straciły szansę na medal. Do podium zabrakło im ponad sekundę.

MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Kramer najszybszy na 5000 m

W przeszłości biało-czerwone (w składzie była też Katarzyna Bachleda-Curuś) zdobywały krążki MŚ oraz igrzysk olimpijskich w Vancouver i Soczi.

Z kolei niewiele zabrakło, aby zdecydowanie prowadzące Holenderki w ogóle nie ukończyły konkurencji, bowiem na ostatnim wirażu potknęła się jedna z zawodniczek. Zdołała jednak utrzymać równowagę i dojechała do mety (liczy się czas trzeciej z panczenistek) 0,19 s przed najwolniejszą z Japonek.

W niedzielę, ostatnim dniu MŚ w Kołomnie, wystąpi m.in. Artur Waś na 500 m. Pierwszy z dwóch biegów rozpocznie się o godz. 12.30 czasu warszawskiego.