Nakoulma lepszy od Podolskiego! Gol i wygrana z Galatasaray (WIDEO)

Prejuce Nakoulma, który latem 2014 roku zamienił Górnika Zabrze na turecki Mersin Idman, zdobył właśnie swoją szóstą bramkę w sezonie (tyle samo zgromadził w całym poprzednim). Burkińczyk ukąsił w sobotę nie byle kogo, bo wielkie Galatasaray, aktualnego mistrza Turcji.

Nakoulma jak strzela, to największym. W pierwszym meczu sezonu dwukrotnie pokarał Besiktas, w październiku dołożył dwa trafienia z Trabzonsporem, a w listopadzie ustrzelił Fenerbahce. Do jego kolekcji dołączyło właśnie Galatasaray, przeciwko któremu zaliczył jak dotąd dwie asysty - we wrześniu zeszłego i w grudniu 2014 roku.

Z warszawskiej Escoli do FC Barcelona. Pierwszy Polak na Camp Nou?

Tak było w sobotę:

Mersin prowadził do przerwy 1:0. Sensacja, zważając, że klub zajmuje w tabeli dopiero trzecie miejsce od końca. Trzecia jest też Galata, tyle że na przeciwległym biegunie. Skończyło się 2:1 - bramkę kontaktową i jak się okazało honorową zdobył Lukas Podolski.

Trzeba zaznaczyć, że Galatasaray prawie całą drugą połowę grało w osłabieniu - w 53. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Semih Kaya.