PK w skokach: Murańka tuż poza podium. Austryjacy najlepsi

Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane) zajął 4. miejsce w pierwszym dniu rozgrywanego w Zakopanem Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Zwyciężył Austriak Ulrich Wohlgenannt przed swymi rodakami Philippem Aschenwaldem i Clemensem Aignerem.

Do finału awansowało sześciu z 12 Polaków, a najlepiej w konkursie zaprezentował się Murańka, który za skoki na odległość 121 i 131,5 m otrzymał łączną notę 235,3 pkt.

Alpejski PŚ: Tuż przed zawodami zmarł lekarz austriackiej ekipy

Wszystkie stopnie podium natomiast zajęli Austriacy. Wohlgenannt był pierwszy - 255,2 pkt, a kolejne miejsca wywalczyli Aschenwald - 244,7 i Aigner - 236,2. Na Wielkiej Krokwi wystartowało ponad 62 zawodników z 16 państw.

Podczas sobotniego konkursu pogoda była niezła - temperatura wahała się w okolicy trzech stopni powyżej zera i było niemal bezwietrznie.

W klasyfikacji generalnej PK prowadzi Niemiec Karl Geiger - 574 pkt, drugi jest Norweg Tom Hilde - 558, a trzecie miejsce zajmuje Aigner - 533.

Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Andrzej Stękała. Zawodnik AZS Zakopane zajmuje 20. lokatę - 272 pkt.