Premier League: To nie był dobry dzień dla polskich bramkarzy

Piłkarze Manchesteru United przegrali na wyjeździe z przedostatnim Sunderlandem 1:2 w 26. kolejce angielskiej ekstraklasy. Porażki na swoich stadionach poniosły drużyny polskich bramkarzy - AFC Bournemouth Artura Boruca i Swansea City Łukasza Fabiańskiego.

Piąty w tabeli Manchester United walczy o miejsce dające prawo gry w Lidze Mistrzów, ale po sobotnim meczu to zadanie stało się trudniejsze. W spotkaniu z Sunderlandem goście przegrywali już od trzeciej minuty po golu tunezyjskiego pomocnika Wahbiego Khazriego.

Nakoulma lepszy od Podolskiego! Gol i wygrana z Galatasaray (WIDEO)

Wprawdzie przed przerwą wyrównał Francuz Anthony Martial, ale w 82. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Lamine'a Kone piłka odbiła się od Davida De Gei i wpadła do siatki. Gola zaliczono jako samobój hiszpańskiego bramkarza MU.

- Będzie bardzo trudno zająć miejsce w czołowej czwórce - przyznał trener Manchesteru United Louis van Gaal.

Powodów do radości po sobotnich meczach nie mają także bramkarze reprezentacji Polski - Artur Boruc i Łukasz Fabiański. Drużyna pierwszego z nich uległa Stoke City 1:3. Jedną z bramek Boruc puścił po strzale sprowadzonego zimą za 18,3 mln funtów Francuza belgijskiego pochodzenia Giannelliego Imbuli.

Natomiast "Łabędzie" - także u siebie - przegrały z Southampton FC 0:1 po golu doświadczonego Irlandczyka Shane'a Longa w 69. minucie. Fabiański był bliski obrony jego strzału głową, ale ostatecznie piłka przeleciała po rękach polskiego golkipera i wpadła do siatki. AFC Bournemouth zajmuje obecnie 15. miejsce (28 pkt), tuż przed Swansea (27 pkt).

W sobotni wieczór broniąca tytułu, ale dopiero czternasta w tabeli Chelsea podejmie Newcastle United.

Najciekawsze wydarzenia zaplanowano na niedzielę. W dwóch spotkaniach zmierzą się drużyny z czołowej czwórki. W szlagierze kolejki lider Leicester City zagra w Londynie z trzecim w tabeli Arsenalem, natomiast czwarty Manchester City podejmie wicelidera Tottenham Hotspur.