Ronaldo najlepszym strzelcem La Liga. Real wiceliderem

Real Madryt pokonał Athletic Bilbao 4:2 i przynajmniej do niedzieli jest wiceliderem La Liga. Dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo. Lider Barcelona i dotychczasowy wicelider Atletico Madryt grają właśnie w niedzielę.

Ronaldo strzelał gole w trzeciej i 87. minucie. W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników obecnego sezonu Primera Division Portugalczyk ma już 21 trafień, dzięki czemu objął prowadzenie w tym zestawieniu.

Gwiazdor Hollywood winny zwolnienia Mourinho z Chelsea?!

Oprócz niego do siatki Basków trafili pod koniec pierwszej połowy Kolumbijczyk James Rodriguez i Niemiec Toni Kroos.

Goście, zajmujący szóste miejsce, odpowiedzieli golami Javiego Eraso w 10. oraz rezerwowego Gorki Elustondo w 90. minucie.

Real ostatnie siedem minut grał w osłabieniu - drugą żółtą kartkę zobaczył Francuz Raphael Varane.

W tabeli "Królewscy" mają 53 punktów. O jeden ustępują Barcelonie (Katalończycy rozegrali dwa mecze mniej), a o dwa punkty wyprzedzają lokalnego rywala - Atletico.

Oba te zespoły zagrają swoje mecze w niedzielę. Piłkarze Barcelony powalczą o wyśrubowanie rekordu liczby kolejnych meczów bez porażki do 30 spotkań. Ich rywalem będzie Celta Vigo.

W minioną środę Barcelona pobiła klubowy rekord meczów bez porażki (29 we wszystkich rozgrywkach), remisując 1:1 z przeżywającą ogromny kryzys Valencią w półfinale Pucharu Hiszpanii. Do finału obrońcy trofeum awansowali bez problemu, ponieważ w pierwszym spotkaniu wygrali aż 7:0.

- Ten rekord to tylko liczba, ale zobaczymy, czy ta liczba przybliży nas do tytułów - skomentował trener Luis Enrique.

Barcelona podejmie Celtę o godz. 20.30. Dotychczasowy wicelider Atletico zagra o 18.15 na wyjeździe z Getafe.

Tego samego dnia drużyna Grzegorza Krychowiaka Sevilla podejmie o godz. 16 beniaminka Las Palmas. Polak wciąż leczy kontuzję kolana, do gry powinien wrócić w połowie marca.