Wynik Ewy Swobody poprawiony! Efektowna riposta Holenderki

Lekkoatletyka
Wynik Ewy Swobody poprawiony! Efektowna riposta Holenderki
fot. PAP

Dafne Schippers przebiegła 60 m w 7,00 i poprawiła halowy rekord Holandii. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie. W mityngu ISTAF w Berlinie powrót do rywalizacji po niemal 1,5-rocznej przerwie świętował Robert Harting. Niemiecki dyskobol zwyciężył rezultatem 64,81.

Dafne Schippers przebiegła 60 m w 7,00 s i poprawiła najlepszy tegoroczny rezultat na świecie; wcześniej wynik 7,07 osiągnęły w tym roku właśnie holenderska sprinterka oraz Polka Ewa Swoboda. Wśród mężczyzn dystans 60 m najszybciej - w 6,53 pokonał reprezentant St. Kitts i Nevis 39-letni Kim Collins.

 

Ewa Swoboda pobiła rekord świata!

 

Bardzo wysoki poziom zaprezentowali tyczkarze. Niespodziewanie triumfował Brazylijczyk Thiago Braz da Silva, który wynikiem 5,93 m poprawił rekord Ameryki Południowej. Trzykrotnie nieudanie atakował 6,01. Drugi był halowy rekordzista świata, mistrz olimpijski Francuz Renaud Lavillenie - 5,85. Piąte miejsce ex aquo zajęli Piotr Lisek (OSOT Szczecin) i Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) - po 5,60.

 

Harting, który wrócił do rywalizacji po operacji zerwanych więzadeł krzyżowych, po raz ostatni startował we wrześniu 2014 roku. Miał już wcześniej pokazać się w kole, ale za każdym razem to odkładał. Drugi w Berlinie był jego młodszy brat Christoph - 64,34, a trzeci Belg Philip Milanov - 64,16.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze