Z warszawskiej Escoli do FC Barcelona. Pierwszy Polak na Camp Nou?

Piłka nożna
Z warszawskiej Escoli do FC Barcelona. Pierwszy Polak na Camp Nou?
fot. Facebook

FC Barcelona ma na całym świecie aż 14 swoich akademii. Dotąd pełniły one rolę głównie marketingową - do tej właściwej Barcelony trafił z nich zaledwie jeden zawodnik. Koreańczyk Seung Woo Lee. Niedługo sytuacja może się zmienić.

Duma Katalonii przetestuje w marcu bramkarza z FCB Escola Varsovia - 17-letniego Polaka Marcina Bułkę.

Kilka lat temu mówiło się co prawda o Bruno Machaju, który do La Masii rzeczywiście się dostał, ale słuch szybko o nim zaginął. Dziś nawet nie wiadomo co się z nim dzieje.

 

Gudjohnsen w Molde! Były piłkarz Barcelony marzy o Euro 2016


Poza tym Bułka ma być testowany przez pierwszą drużynę. Jeśli się dostanie - będzie pierwszym Polakiem w sekcji piłkarskiej klubu (tej właściwej) i czwartym ogólnie w FC Barcelona. Przed rokiem do klubu trafił piłkarz ręczny Kamil Syprzak, a wcześniej przez trzy lata występował tam Bogdan Wenta oraz przez dwa koszykarz Maciej Lampe.

Bułka wyróżnia się od dłuższego czasu - na testy zapraszały go już Atalanta i Udinese, ale ostatecznie jesień spędził w Górniku Zabrze. W pierwszym składzie dotąd jednak nie zadebiutował.

 

Bramkarz imponuje warunkami fizycznymi - mierzy ponad dwa metry. Od kilku lat występuje też w reprezentacji Polski - obecnie w tej do lat 17. Teraz wszystko zależy od niego.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze