Orlen Liga: Zdecydowane zwycięstwo Mineralnych

W spotkaniu 18. kolejki Orlen Ligi siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna zdecydowanie wygrały z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. Ciekawie zapowiadająca się konfrontacja miała - szczególnie w pierwszym i trzecim secie - jednostronny przebieg.

W premierowej odsłonie gospodynie szybko wypracowały sobie przewagę (4:1). Przyjezdne odrobiły straty po serii czterech wygranych akcji, gdy w polu zagrywki pojawiła się Deja McClendon (9:9), ale na drugiej przerwie gospodynie znów pewnie prowadziły (16:13). W końcówce seta błędy i problemy na przyjęciu ekipy z Dąbrowy Górniczej dały Mineralnym pewne zwycięstwo.

Chemik Police organizuje akcję pomocy dla zwierząt

Początek drugiej partii miał wyrównany przebieg, przyjezdne miały nawet przewagę na pierwszej przerwie (6:8). W środkowej części seta podopieczne Bogdana Serwińskiego przejęły inicjatywę i wypracowały sobie znaczącą zaliczkę (16:12), którą powiększyły jeszcze po drugiej przerwie (19:12). gdy wydawało się, że koniec seta nadejdzie szybko, dąbrowianki wzięły się do pracy i zdołały odrobić straty! Od stanu 21:15 wygrały sześć kolejnych akcji i wyrównały stan seta. Trzema asami serwisowymi popisała się Micha Hancock. Tę odsłonę rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi. Wojnę nerwów wygrały gospodynie, a decydujące punkty zdobyły Natalia Kurnikowska i Adela Helić.

W trzecim secie nie było już takich emocji. Gospodynie znów zaczęły od mocnego uderzenie (6:2), a w dalszej części seta utrzymywały przewagę, mimo słabszego przyjęcia. Po drugiej przerwie technicznej Mineralne popisały się serią wygranych akcji (22:15), trzema asami serwisowymi popisała się rozgrywająca gospodyń Julia Milovits. Skuteczny atak Adeli Helić ustalił wynik seta na 25:18 i zakończył to spotkanie. MVP: Anna Grejman.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:19, 27:25, 25:18)

Polski Cukier Muszynianka Enea: Anna Grejman, Adela Helic, Natalia Kurnikowska, Julia Milovits, Maja Savic, Justyna Sosnowska - Aleksandra Krzos (libero) - Natalia Skrzypkowska, Izabela Śliwa (libero)

Tauron MKS: Eleonora Dziękiewicz, Kamila Ganszczyk, Micha Hancock, Deja McClendon, Rebbeca Pavan, Karolina Różycka - Kinga Drabek (libero) - Tamara Kaliszuk, Joanna Staniucha-Szczurek, Katarzyna Urban (libero).