PGNiG Superliga Kobiet: Lider zatrzymany w Gdyni

Piłka ręczna

W spotkaniu PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wygrały z Pogonią Baltica Szczecin 27:26. Gdynianki, wzmocnione zakontraktowaną ostatnio Brazylijką Patricią Matieli zatrzymały na własnym parkiecie drużynę lidera ekstraklasy.

Gospodynie rozpoczęły spotkanie bez respektu dla czołowej drużyny PGNiG Superligi i po 10. minutach - po trafieniu Moniki Kobylińskiej - prowadziły już 6:1. Szczypiornistki z Gdynie utrzymały przewagę do końca pierwszej połowy i na przerwę schodziły przy wyniku 13:8. W pierwszym kwadransie drugiej części gry gdynianki jeszcze powiększyły przewagę (17:11), kilka minut później, po kontratakach skutecznie zakończonych przez Gabrielę Urbaniak i Anetę Łabudę, było już 19:12 i wydawało się, że końcówka przebiegać będzie bez większych emocji.

Specjalista od goli tyłem do bramki. Aguinagalde w okienko! (WIDEO)

Przyjezdne zerwały się jednak do walki i zaczęły odrabiać straty. Po trafieniu Moniki Koprowskiej z rzutu karnego w 51. minucie dystans zmalał do dwóch bramek (22:20), w 54. minucie przyjezdne wywalczyły bramkę kontaktową.  Dobra gra Patricii Matieli pozwoliła zawodniczkom Vistalu opanować sytuację, ale szczecinianki walczyły do samego końca. Dokładnie minutę przed końcem Katarzyna Sabała efektownym rzutem ze skrzydła zmniejszyła straty przyjezdnych do jednej bramki (27:26), a gospodynie pomyliły się w ataku. Zawodniczki Pogoni grały w przewadze i miały ponad pół minuty na zdobycie bramki, mimo to nie wykorzystały sytuacji.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 27:26 (13:8)

Najwięcej bramek: dla Vistalu - Monika Kobylińska 8, Emilia Galińska 4 oraz Katarzyna Janiszewska, Patrycja Kulwińska, Patrycia Matieli po 3, dla Pogoni - Małgorzata Stasiak 6, Katarzyna Sabała i Daria Zawistowska po 4.