PyeongChang 2018: Polscy hokeiści w decydującej fazie eliminacji

Inne
PyeongChang 2018: Polscy hokeiści w decydującej fazie eliminacji
fot. PAP

Polscy hokeiści zagrają w decydującym etapie eliminacji do zimowych igrzysk PyeongChang 2018. W niedzielę pokonali po rzutach karnych Węgry 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0) w ostatnim meczu rozgrywanego w Budapeszcie turnieju prekwalifikacyjnego.

Decydująca faza kwalifikacji odbędzie się w dniach 1-4 września. O tym, gdzie zagrają podopieczni trenera Jacka Płachty, zdecyduje mecz w analogicznym turnieju prekwalifikacyjnym, odbywającym się w Cortinie d'Ampezzo. Jeśli faworyzowani Włosi pokonają Brytyjczyków, to biało-czerwoni w Mińsku zmierzą się z Białorusią, Słowenią i Danią. W przypadku zwycięstwa Brytyjczyków, Polacy pojadą do Rygi grać z Łotwą, Niemcami i Austrią. W PyeongChang wystąpią zwycięzcy trzech takich turniejów.

 

MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Holendrzy wygrali klasyfikację medalową

 

Grupy turnieju olimpijskiego rozlosowano już wcześniej. W A los skojarzył Koreę Południową, Kanadę, Czechy i Szwajcarię. W grupie B znalazły się zespoły Rosji, Stanów Zjednoczonych i Słowacji. Stawkę uzupełni najniżej notowany w rankingu IIHF zwycięzca jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych. Do grupy C trafiły ekipy Szwecji oraz Finlandii. Dołączą do nich dwaj pozostali kwalifikanci.

 

Polska - Węgry 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - dogr. 0:0, karne 1:0)

 

Decydujący rzut karny: Krzysztof Zapała.

 

Strzały: Polska - 27; Węgry - 38. Kary: Polska - 4 minuty; Węgry - 8.

 

W czwartek Polacy pokonali Estonię 6:2, a w piątek Litwę 9:1.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze