Kibice Boltonu namawiają Mayweathera, by kupił ich klub

Sporty walki
Kibice Boltonu namawiają Mayweathera, by kupił ich klub
fot. PAP

Kibice ostatniej drużyny 2. ligi angielskiej Bolton Wanderers rozpoczęli na Twitterze akcję... namawiania słynnego boksera Floyda Mayweathera Jr. do kupienia akcji ich klubu. Amerykanin jest fanem tej drużyny, ale na razie nie odpowiedział na propozycję.

Kilkanaście dni temu pięściarz gościł w kilku miastach Wielkiej Brytanii, a na trasie jego spotkań z kibicami nie zabrakło Boltonu. Otrzymał wówczas na stadionie klubu koszulkę piłkarską ze swoim nazwiskiem i numerem 49, nawiązującym do liczby wygranych w zawodowym boksie.

 

Tottenham potwierdza mistrzowskie zapędy. Zwycięstwo na Etihad!

 

Nie jest tajemnicą, że Bolton ma kłopoty finansowe, zaś mistrz świata po zakończeniu zwycięskiej kariery nie liczy się z wydatkami, podróżuje po całym świecie, kupuje drogie prezenty rodzinie i przyjaciołom.

 

Pięściarz zakończył karierę 13 września jako niepokonany, odnosząc 49 zwycięstw na zawodowym ringu. W ostatnim pojedynku w Las Vegas wygrał jednogłośnie na punkty z rodakiem Andre Berto i obronił tytuły mistrza świata federacji WBC oraz WBA w kategorii półśredniej. Z identycznym bilansem pożegnał się legendarny Rocky Marciano, niepokonany w latach 1946-55 czempion wagi ciężkiej, który zginął w katastrofie lotniczej w 1969 roku.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze