Duet Robert Lewandowski i Thomas Mueller zdobył w pierwszych 21 kolejkach Bundesligi 36 bramek. Tym wyczynem poprawili rekordowe osiągnięcie dwóch legend klubu z Bawarii: Gerda Muellera i Uli Hoenessa, którzy w sezonie 1972/73 na tym etapie ligowych rozgrywek mieli na koncie 35 goli, a zakończyli tamten sezon z 53 golami na koncie. Mueller zdobył w tamtym sezonie 36 bramek (wywalczył tytuł króla strzelców), a Hoeness 17.

 

Złoty But": Lewandowski czwarty, Nikolic - jedenasty

 

W sezonie 2008/09 wynik ten poprawił duet z Wolfsburga: Grafite (28 bramek – król strzelców) - Edin Dżeko (26), obaj uzyskali łącznie 54 gole. Lewandowski i Mueller by pobić to osiągnięcie muszą w 13. następnych spotkaniach zdobyć 19. bramek! Biorąc pod uwagę strzelecką formę reprezentanta Polski taki rezultat nie jest wcale niemożliwy do osiągnięcia.

 

Trudniej będzie Robertowi Lewandowskiemu pobić mocno wyśrubowany rekord Gerda Muellera w ilości goli strzelonych w jednym sezonie Bundesligi. Legendarny napastnik Bayernu Monachium rozgrywki 1971/72 zakończył z 40. bramkami na koncie.