Antiga spotkał się z Leonem! Kadra coraz bliżej?

Siatkówka

Konfrontacja Lotosu Trefla z Zenitem Kazań w pierwszej rundzie fazy play-off Ligi Mistrzów była dla selekcjonera reprezentacji Polski okazją do spotkania z przymierzanym do kadry przyjmującym Wilfredo Leonem. Co ustalili obaj panowie podczas pierwszej rozmowy w Ergo Arenie? Zobacz wideo.

Kubańczyk Wilfredo Leon jest uznawany za jednego z najlepszych siatkarzy świata. W lipcu ubiegłego roku otrzymał polskie obywatelstwo, co otworzyło przed nim szansę na występy w reprezentacji Polski. 22. letni przyjmujący wielokrotnie deklarował chęć reprezentowania biało-czerwonych barw. Zawodnik Zenita Kazań oczekuje na zgodę ze strony FIVB. Kolejnym ważnym krokiem w stronę występów w reprezentacji będzie oczywiście rozmowa z selekcjonerem Stephane Antigą. W Ergo Arenie, przy okazji meczu Ligi Mistrzów, obaj panowie mieli okazję zamienić kilka zdań. Jak zdradził sam siatkarz, na dłuższą rozmowę umówili się po zakończeniu sezonu klubowego, gdy Wilfredo Leon przyjedzie do Polski.

 

Wilfredo Leon: Umówiłem się z trenerem Antigą na dłuższą rozmowę 

 

Wilfredo Leon był wyróżniającym się zawodnikiem spotkania Lotos Trefl Gdańsk - Zenit Kazań 1:3 (19:25, 25:22, 17:25, 15:25). Zdobył 22 punkty (17 atak + 4 zagrywka + 1 blok).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze