Ekstraklasa: Stadion w Zabrzu gotowy na derby

Piłka nożna
Ekstraklasa: Stadion w Zabrzu gotowy na derby
fot. PAP

Przebudowany stadion Górnika Zabrze został dopuszczony do użytku przez nadzór budowlany. Pojemność trybun wynosi 24 563 miejsc i tylu kibiców zobaczy niedzielne derby z Ruchem Chorzów. Wszystkie bilety zostały sprzedane

Decyzję Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Zabrzu poprzedziła kontrola przeprowadzona na stadionie, której poddano m.in. zaplecze gastronomiczne i sanitarne, loże VIP i klubu biznesu.

 

Janisz o Ekstraklasie: Wreszcie wróciła!

 

Zabrzanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. "Wiosnę" zaczęli wyjazdową porażką 0:3 z Cracovią. Ruch jest szósty po bezbramkowym remisie u siebie z Zagłębiem Lubin.

 

Dopuszczenie stadionu kończy pierwszy etapu budowy, która - z kilkumiesięczną przerwą – trwała od 14 września 2011 roku. Pierwotnie trzy trybuny na 24 tys. miejsc miały być gotowe w kwietniu 2013 r.

 

Cały czas czynna była tylko stara trybuna - oddana do użytku razem z poprzednim obiektem 2 września 1934 roku. Nie została zburzona, a piłkarze 14-krotnego mistrza Polski nie musieli się "wyprowadzać" ze swojej areny. Mogła pomieścić 3 tysiące kibiców. Teraz korzystać będą z niej media.

 

Latem pojemność widowni wzrosła najpierw do 5,5 tys, potem do 8,5 tys.

 

Mecze Górnika z Ruchem określane jako Wielkie Derby Śląska ekscytują kibiców obu zespołów. W latach 2008-09 rozgrywane na Stadionie Śląskim, kiedy chorzowianie byli gospodarzami, gromadziły 40-tysięczną publiczność. Wrześniowy mecz tych drużyn w Chorzowie wygrali gospodarze 1:0 po golu Pawła Oleksego.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze