Wrocław Open: Porażki Polaków

Paweł Ciaś i Kamil Majchrzak odpadli w pierwszej rundzie gry singlowej tenisowego Challengera Wrocław Open. Pierwszy przegrał z Kazachem Aleksandrem Nedowisowem, a drugi z Jewgienijem Donskojem z Rosji. Wieczorem Łukasz Kubot zagra z Hiroki Moriją z Japonii.

Pierwszy z Polaków we wtorek na kort w hali Orbita wyszedł Ciaś (582. ATP). Jego mecz z Nedowisowem (166. ATP) trwał jednak niespełna godzinę. Kazach cały czas dominował i gładko zwyciężył 6:1, 6:3.

ATP Rio de Janeiro: Isner za burtą. Amerykanin zmarnował trzy piłki meczowe!

Znacznie ciekawszy był pojedynek Majchrzaka (284. ATP), ktry za rywala miał turniejową „jedynkę”. Polak jednak nie przestraszył się znacznie bardziej doświadczonego Donskoja (83. ATP) i walczył jak równy z równym. Zwłaszcza emocjonujący był drugi set, kiedy 20-letni Polak najpierw dał się przełamać, ale później odrobił straty. Przy stanie 4:5 zdołał wybronić dwie piłki meczowe i nawet sam miał piłkę gemową. Rosjanin zdołał się wybronić, a chwilę później wygrał dwie piłki i cały mecz w dwóch setach 6:4, 6:4.

Po spotkaniu Majchrzak był zadowolony ze swojej postawy. „To był wyrównany pojedynek i mógł się różnie zakończyć. W decydujących momentach grę brało jednak doświadczenie. Może powinienem zagrać spokojniej i wyczekać rywala? Szkoda, bo gdybym wygrał, to byłaby spora niespodzianka. Zebrałem kolejne doświadczenie i muszę pracować dalej, aby grać lepiej” – powiedział PAP Majchrzak.

We wtorek w Orbicie zaprezentuje się jeszcze jeden Polak. W meczu dnia Kubot (669. ATP) zagra z Japończykiem Moriją (208. ATP).

Transmisje decydujących meczów Wrocław Open od soboty na sportowych antenach Polsatu.