Zwycięstwo Cucine Lube na otwarcie fazy play-off Ligi Mistrzów

Spotkanie Arkas Izmir - Cucine Lube Banca Civitanova rozpoczęło fazę play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem ekipy z Włoch. W tej rundzie rywalizują również siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk oraz PGE Skry Bełchatów, a Asseco Resovia - jako gospodarz - ma zapewniony udział w turnieju finałowym.

Spotkanie Arkas Izmir - Cucine Lube Banca Civitanova miało jednostronny przebieg. Siatkarze z Włoch wypracowali sobie zaliczkę przed rewanżem we własnej hali. W pierwszej odsłonie goście niemal od początku mieli przewagę i wydawało się, że końcówka nie przyniesie większych emocji. Gdy Marko Podraščanin zablokował Antonina Rouziera goście mieli piłkę setową przy stanie 16:24; gospodarze, dzięki skutecznej grze blokiem, zdołali jednak wygrać cztery akcje z rzędu! Ekipie z Włoch udało się zakończyć seta za piątym podejściem, po zablokowaniu ataku Gökhana Gökgöza.

Wlazły: Musimy uważać na prowokacje

Druga odsłona była wyrównana jedynie na początku. Już przed drugą przerwą techniczną udało się gościom wypracować przewagę (13:16 - po ataku Klemena Čebulj), którą utrzymywali do końca. Wynik tej partii na 21:25 ustalił atakiem ze środka Marko Podraščanin. W trzecim secie nie udało się nękanym zagrywkami Marko Podraščanina i Dragana Stankovića,  siatkarzom z Izmiru odwrócić losów spotkania. Znów, po wyrównanym początku (7:8), w dalszej części seta do głosu doszli siatkarze Gianlorenzo Blenginiego. Arkas Izmir przegrał w starciu z Cucine Lube Banca Civitanova 0:3 (20:25, 21:25, 19:25) i w tej sytuacji rewanż we Włoszech powinien być dla siatkarzy Lube formalnością.

I runda play-off Ligi Mistrzów:

2016-02-16: Arkas Izmir - Cucine Lube Banca Civitanova 0:3 (20:25, 21:25, 19:25)
2016-02-16: Lotos Trefl Gdańsk - Zenit Kazań - godzina 20.00; transmisja: Polsat Sport.
2016-02-17: Halkbank Ankara - DHL Modena - godzina 16.30; transmisja: Polsat Sport Extra.
2016-02-17: PGE Skra Bełchatów - Ziraat Bankasi Ankara - godzina 18.00; transmisja: Polsat Sport.
2016-02-17: Tours VB - Biełogorie Biełgorod - godzina 20.30; transmisja: Polsat Sport.
2016-02-17: Volley Asse-Lennik - Trentino Volley - godzina 20.30; transmisja: Polsat Sport News.