Liga Mistrzów: Kapitalny debiut Zidane'a, dramat w Gandawie

Real Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów nie dał Romie najmniejszych szans. Trafienia Cristiano Ronaldo i Jese Rodrigueza złożyły się na kapitalny trenerski debiut Zinedine'a Zidane'a w LM . W Gandawie natomiast Wolfsburg pokonał Gent 3:2, tracąc w ostatnich 20 minutach dwie bramki. Było naprawdę gorąco.

Tak w Romie, jak w Realu zimą zmienił się trener - Rudiego Garcię zastąpił Luciano Spalletti, Rafaela Beniteza Zinedine Zidane. Dotąd lepiej radził sobie Francuz. Obaj panowie rozegrali po sześć meczów w lidze: Zidane wygrał z nich pięć, jeden remisując, Spalletti - po razie przegrał i zremisował, by cztery razy wygrać. Tym razem górą także był Francuz.

La Liga: Rewanż Suareza, 300 goli Messiego

Strzelanie zaczęło się po przerwie. Najpierw Cristiano Ronaldo w 57. minucie, potem w 86. minucie Jese Rodriguez. To wystarczyło. Zła passa Realu - który nie wygrał we Włoszech ośmiu ostatnich spotkań - została przełamana. Wojciech Szczęsny miał co prawda jedną fantastyczną interwencję, kiedy wypiąstkował piłkę znad głowy Sergio Ramosa, ogólnie jednak - bez szału.

Zinedine Zidane może dzisiaj świętować. Ale mimo że prowadzi Real od stycznia, nie uchyli się od wymagań. Florentino Pereza interesuje tylko i wyłącznie zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dziś Francuz zrobił po prostu pierwszy bardzo ważny krok.

AS Roma - Real Madryt 0:2 (0:0).

Bramki: Cristiano Ronaldo (57), Jese Rodriguez (86). Sędzia: Pavel Kralovec (Czechy).

Roma: Wojciech Szczęsny - Alessandro Florenzi (87. Francesco Totti), Kostas Manolas, Antonio Ruediger, Lucas Digne - Miralem Pjanic, William Vainqueur (77. Daniele De Rossi), Radja Nainggolan - Mohamed Salah, Diego Perotti, Stephan El Shaarawy (64. Edin Dżeko).

Real: Keylor Navas - Daniel Carvajal, Sergio Ramos, Raphael Varane, Marcelo - Toni Kroos, Luka Modric, Isco (64. Mateo Kovacic) - James Rodriguez (82. Jese Rodriguez), Karim Benzema, Cristiano Ronaldo (89. Casemiro).

Rewanż 8 marca w Hiszpanii.

Mniej emocji wywoływało na pewno starcie KAA Gent - VfL Wolfsburg. Zwycięzca tego dwumeczu i tak był skazywany na rychłą porażkę w ćwierćfinale. A tu proszę - padło aż pięć bramek. Pierwszą połowę, za sprawą Juliana Draxlera (44 minuta), wygrał Wolfsburg. W drugiej było już 2:2. W 54. minucie drugiego gola dołożył Draxler, w 60. na 3:0 podwyższył Max Kruse. I gdy wydawało się, że już pozamiatane - Belgowie zadali dwa błyskawiczne ciosy.

W 80. minucie trafia Sven Kums, w 89. minucie kontakt łapie Kalifa Coulibaly. Zabrakło czasu... Rewanż jednak w ich przypadku sprawą otwartą. W przeciwieństwie do Romy, która szans na awans nie ma już raczej żadnych.

KAA Gent - VfL Wolfsburg 2:3 (0:1).

Bramki: Sven Kums (80), Kalifa Coulibaly (89) - Julian Draxler (44, 54), Max Kruse (60). Sędzia: Svein Moen (Norwegia).

Gent: Matz Sels - Nana Kwesi Asare, Stefan Mitrovic, Lasse Nielsen - Renato Cardoso Porto Neto, Brecht Dejaegere, Thomas Foket, Sven Kums, Danijel Milicevic (61. Kenneth Saief) - Laurent Depoitre (80. Kalifa Coulibaly), Moses Daddy Simon (61. Thomas Matton).

Wolfsburg: Koen Casteels - Ricardo Rodriguez, Bonfim Dante, Robin Knoche, Sebastian Jung (45+1. Andre Schuerrle) - Christian Trasch, Maximilian Arnold, Julian Draxler, Luiz Gustavo, Adelino Andre Vieirinha (80. Marcel Schaefer) - Max Kruse (90+2. Leandro Putaro).

Rewanż 8 marca w Niemczech.

20:33

Witamy w relacji na żywo z pierwszych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Romą a Realem Madryt i Gent a Wolfsburgiem. Początek meczów o 20:45.

20:42

Są składy.

AS Roma - Real Madryt:

Roma: Wojciech Szczęsny - Alessandro Florenzi, Kostas Manolas, Antonio Ruediger, Lucas Digne, Miralem Pjanić, William Vainqueur, Radja Nainggolan, Mohamed Salah, Diego Perotti, Stephan El Shaarawy

Real: Keylor Navas, Daniel Carvajal, Sergio Ramos, Raphael Varane, Marcelo, Luka Modrić, Toni Kroos, Isco, James Rodriguez, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo

20:45

KAA Gent - VfL Wolfsburg:

Gent: Matz Sels, Lasse Nielsen, Stefan Mitrović, Nana Asare, Thomas Foket, Danijel Milicević, Renato Neto, Sven Kums, Brecht Dejaegere, Laurent Depoitre, Moses Simon

Wolfsburg: Koen Casteels, Sebastian Jung, Dante, Robin Knoche, Ricardo Rodriguez, Christian Traesch, Luiz Gustavo, Vieirinha, Maximilian Arnold, Julian Draxler, Max Kruse

20:47

Zaczęli!

Mocna ławka Romy: Morgan De Sanctis, Maicon, Daniele De Rossi, Seydou Keita, Edin Dzeko, Francesco Totti, Iago Falque.

20:50

Roma - Real

2' James prowadził piłkę przez pół boiska, rozegrał klepkę z Benzemą i... przegrał pojedynek z rywalem w polu karnym Romy.

20:52

Gent - Wolfsburg

3' Na razie duża przewaga Niemców. Nad poprzeczką uderzył Julien Draxler.

20:55

Roma - Real

8' Ronaldo próbował szczęścia z rzutu wolnego. Problem w tym, że na prawie 40 metrów od bramki. Portugalczyk pomylił się znacznie, co od razu spuentowała fala gwizdów na trybunach. Grę wznowił Szczęsny.

20:57

10' W Belgii krajobraz cały czas ten sam: nacisk Niemców powoli przechodzi w dominację. Kruse i Draxler biegają za dziesięciu.

20:58

Roma - Real

12' Już po raz drugi swoich sprinterskich sił na prawym skrzydle próbował Mohamed Salah. Po raz drugi zablokował go Marcelo.

21:00

13' A w Gandawie pierwsza okazja dla gospodarzy. Depoitre zgrał przed polem karnym piłkę Foketowi, który jednak uderzył Panu Bogu w okno.

21:04

Roma - Real

16' Blisko był El Sharaawy, ale Keylor Navas na posterunku.

21:05

Roma - Real

19' Real bardzo pasywnie. Więcej ataków o dziwo ze strony gospodarzy. Koledzy nie widzą Ronaldo i Benzemy.

21:07

20' Belgowie skupiają się głównie na defensywie. Przed chwilą trzech zawodników osaczyło Maxa Kruse, nie dając mu zrobić sztycha. Na ile starczy im sił?

21:10

Roma - Real

21' Z rzutu rożnego dośrodkował Toni Kroos, najwyżej wyskoczył Karim Benzema - piłka poszybowała nad bramką.

21:11

24' Przewaga Niemców zneutralizowana. Gra głównie w środku boiska. Sytuacji strzeleckich brak.

21:13

26' Blisko samobója. Defensor Gent - po dośrodkowaniu Arnolda -  trochę zagubił się we własnym polu karnym i uratowały go centymetry.

21:16

Roma - Real

29' Real na połowie rywala. Dużo podań. Ale w tym kluczowym momencie zawsze strata piłki. Tym razem pomylił się James.

21:19

Roma - Real

32' Oblężenie pola karnego Romy. Na lewym skrzydle bardzo aktywni Isco i Marcelo. Brazylijczyk próbuje jednak za dużo sztuczek technicznych, które notorycznie mu nie wychodzą, a Hiszpan podaje do rywala. Potrzebny Cristiano Ronaldo.

21:20

Roma - Real

34' Blisko gola Marcelo. Piłkę zgrał mu Toni Kroos, a brazylijski obrońca uderzył z woleja, nawet nie patrząc w stronę bramki. Mógł być piękny gol. Jest aut bramkowy dla Wojciecha Szczęsnego.

21:22

36' W Gandawie ciężar gry powoli przenosi się pod bramkę Niemców. Obrona jednak szczelna.

21:25

38' A jednak! Bardzo groźna akcja Niemców. Strzał Kruse kapitalnie wybronił Sels. Dobitka Arnolda poleciała w trybuny.

21:26

Roma - Real

40' Opadło tempo w Rzymie. Sytuacji jak na lekarstwo. Przed momentem strzał Ronaldo i dobitka Benzemy zablokowane przez obrońców.

21:28

Roma - Real

42' Chyba najlepszym zawodnikiem w tym meczu jak na razie Mohamed Salah. Robi wrażenie jego dynamika. Ale chwileczkę...

21:42

Gent - Wolfsburg 0:1

44' Gol dla Wolfsburga! Julian Draxler!

21:43

Draxler rozegrał klepkę z Vieirinhą, wpadł w pole karne i nie dał Selsowi najmniejszych szans. Inna sprawa, że uderzał z najbliższej odległości.

21:44

Roma - Real

46' W Rzymie nadal 0:0, ale blisko gola El Shaarawy. W ostatniej chwili uprzedził go Raphael Varane.

21:44

Koniec pierwszych połów! W Gandawie 1:0 prowadzi Wolfsburg, w Rzymie bezbramkowy remis. Wracamy po przerwie.

21:50

Roma - Real

47' Agresywnie ruszył Ronaldo. W ostatniej chwili powstrzymał go Manolas. Panowie wrzucili na tym sprincie chyba szósty bieg

21:52

48' Jedna zmiana w Wolfsburgu. Sebastiana Junga zastąpił Andre Schuerrle. Były piłkarz Chelsea aktywny od początku. Przed momentem chybił o centymetry.

21:54

Roma - Real

50' Kapitalny przerzut Ronaldo do Jamesa. Kolumbijczyk stanąłby oko w oko ze Szczęsnym, ale Antonio Ruediger na posterunku. Może tylko noga trochę za wysoko...

21:57

Gent - Wolfsburg 0:2

54' GOL DLA WOLFSBURGA! ZNÓW DRAXLER.

21:59

Błąd obrońców. Draxler przechwycił podanie, założył rywalowi siatkę i w kapitalny sposób przelobował Matza Selsa. Chyba w Gandawie już wszystko jasne.

22:00

Roma - Real 0:1

57' GOOOOL DLA REALU. CRISTIANO RONALDO!

22:02

Przed momentem pierwszy celny strzał po stronie Realu oddał Carvajal. Chwilę później Marcelo wypuścił skrzydłem Ronaldo, a ten skopiował wyczyn Erika Jendriska w meczu z Górnikiem Zabrze. Identyczna bramka. Portugalczyk przełożył sobie obrońcę i z narożnika pola karnego uderzył po "okienku" bramki Szczęsnego. Polak bez szans.

22:03

60' Roma w opałach. I to widać, a w Gandawie...

22:05

Gent - Wolfsburg 0:3

61' Trzeci gol dla Wolfsburga! Autorem: Max Kruse.

22:07

Z lewego skrzydła dośrodkowywał Christian Traesh, Kruse wykorzystał podanie bezbłędnie - Sels znów mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Szykuje się pogrom?

22:08

63' Kruse tym razem w słupek!

22:08

66' Salah sam na sam z Navasem, ale nie miał z czego uderzyć. Właściwie podał piłkę bramkarzowi.

22:09

67' Zrobił się mecz w Gandawie! Przed chwilą w poprzeczkę uderzył Kums. Mógł być gol honorowy.

22:11

69' Broni się Real. Bardzo aktywny Salah. Facet rozgrywa kapitalne zawody, ale wciąż czegoś mu brakuje.

22:13

70' Mają nauczkę Niemcy. Wolfsburg gra spokojniej, szanuje piłkę. Nie zapomnijmy, że 3:0 to dość zdradliwy wynik.

22:17

72' Edin Dżeko wystawił piłkę przed pole karne Williamowi Vainqueurowi. Pomocnik Romy posłał atomowy strzał, który minął bramkę Navasa o centymetry. Ale naprawdę - piłka osiągnęła jakąś kosmiczną prędkość.

22:19

75' Kapitalna interwencja Szczęsnego. Gdyby nie on, Ramos podwyższyłby na 2:0. Polak rzucił się do piłki i wypiąstkował ją za pole karne.

22:21

78' Świetna wrzutka Ronaldo do niekrytego Jamesa. Kolumbijczyk miał przynajmniej metr wolnego pola, ale uderzył tak niecelnie, że szkoda słów. Nic mu dzisiaj nie wychodzi.

22:23

80' A w Gandawie zrobiło się nudno. Raz z daleka próbował Luiz Gustavo, raz Nana Asare. Nic poza tym. Gra w środku i nieśmiałe próby Gent.

22:26

Gent - Wolfsburg 1:3

82' A jednak! Jednak trafili. Gol honorowy dla Gent. Sven Kums truchcikiem wbiegł sobie w pole karne, minął jednego, minął drugiego i jak gdyby nigdy nic uderzył w dalszy róg bramki Casteelsa. Niebyle łatwo zdobyta bramka.

22:29

Roma - Real 0:2

86' Jese Rodriguez, który chwilę wcześniej zastąpił Kovacicia, podwyższa na 2:0! Hiszpan przeszedł z piłką pół boiska, ograł w polu karnym Lucasa Digne i nie dał Szczęsnemu szans. Pozamiatane.

22:30

87' Na boisku pojawia się Francesco Totti. Chyba trochę za późno.

22:31

88' Po stronie Realu zszedł natomiast bohater wieczoru - Cristiano Ronaldo. Zastąpił go Casemiro.

22:33

Gent - Wolfsburg 2:3

89' Dramatyczna końcówka w Gandawie. Belgowie zdobyli właśnie bramkę kontaktową - na 2:3 trafił główką Saiefa Coulibaly. Przewaga udokumentowana. W ostatnich minutach Gent nie schodził z połowy Wolfsburga.

22:35

93' Koniec! Real wywozi z Rzymu dwie bramki przewagi. 3:0 dla Romy na Santiao Bernabeu? Marzenia... Zinedine Zidane wygrywa swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów!

22:38

93' Koniec meczu także w Gandawie. Co to było za spotkanie! Od 0:3 do 2:3. 2:0 w Wolfsburgu Belgów urządza. Na pewno są w lepszej sytuacji niż AS Roma.