Minimalna porażka Orlen Wisły z niemieckim potentatem

Piłka ręczna

Orlen Wisła Płock przegrała na wyjeździe 24:26 (14:14) z mistrzem Niemiec THW Kiel w meczu 12. kolejki grupy A Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Znakomity pojedynek rozegrał bramkarz Rodrigo Corrales, ale to było za mało na utytułowanego przeciwnika.

W 7. min przy stanie 2:5 o czas dla drużyny gospodarzy poprosił ich islandzki szkoleniowiec Alfred Gislason. Jego zawodnicy byli zupełnie zaskoczeni postawą płockiej drużyny, która grała zdecydowanie szybciej, odważniej i agresywniej, niż w sobotnim meczu 11. kolejki z Celje Pivovarna Lasko.

Dwunastu kandydatów na trenera polskich szczypiornistów

Płocczanie radzili sobie lepiej w obronie i w ataku, a w bramce świetnie spisywał się Rodrigo Corrales. Po kwadransie goście wygrywali 10:6. Potem jednak coś się zacięło i gospodarze doprowadzili do remisu 11:11. Wicemistrzowie Polski spróbowali jeszcze zaatakować, w 29. min wyszli na prowadzenie 14:12, ale w ostatniej minucie rywale doprowadzili do wyrównania.

Po przerwie kilończycy wykorzystali błędy podopiecznych Manolo Cadenasa i w 39. min prowadzili 17:15. Tylko Corralesowi można było podziękować, że różnica nie była wyższa. Po dobrym fragmencie gry, w 44. min płocczanie doprowadzili do remisu, a minutę później wygrywali jedną bramką.

Ostatni kwadrans był niezwykle emocjonujący i wyrównany. Polski zespół jednak sam pogrzebał szansę na sukces, gdyż m.in. nie wykorzystał dwa rzuty karne w końcówce spotkania. Zwycięskiego gola dla THW Kiel strzelił 9 sekund przed końcem Dominik Klein, a po błędzie płocczan, tuż przed ostatnią syreną, do pustej bramki piłkę posłał Domagoj Duvniak.

Płocka drużyna nie była faworytem pojedynku, w LM tylko lider grupy A Paris Saint-Germain wywiózł komplet punktów ze Sparkassen Arena.

THW Kiel – Orlen Wisła 26:24 (14:14)

THW Kiel: Niklas Landin - Domagoj Duvnjak 10, Erlend Mamelund, Christian Sprenger, Niclas Ekberg 1, Joan Canellas, Rune Dahmke, Marko Vujin 8, Igor Anic 2, Ilja Brozovic 3, Rogerio Ferreira Morales, Dener Joaanimas, Torsten Jansen, Dominik Klein 3, Aleksander Williams.

Orlen Wisła: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales – Michał Daszek, Dan Racotea 6, Adam Wiśniewski, Miljan Pusica 1, Valentin Ghionea, Tiago Rocha 7, Marko Tarabochia 3, Ivan Nikcevic 2, Dmitrij Żitnikow 1, Marco Oneto 1, Jose de Toledo 3.

Kary: Kiel – 4; Orlen Wisła - 10 minut. Sędziowali: Andrej Gousko i Siergiej Repkin z Bułgarii.