Oestberg mile widziana w czołowym klubie... piłkarskim

Inne
Oestberg mile widziana w czołowym klubie... piłkarskim
fot. PAP
Ingvild Flugstad Oestberg (pierwsza z prawej)

Druga w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich Ingvild Flugstad Oestberg otrzymała propozycję od klubu piłkarskiego Staebek występującego w najwyższej norweskiej lidze kobiet.

Oestberg gra od wielu lat na pozycji pomocnika, ostatnio w trzecioligowym Raufoss. Jednak po awansie do drugiej ligi nie została powołana do zasadniczej kadry z powodu nieregularnych występów spowodowanych treningami narciarskimi.

 

PyeongChang 2018: Polscy hokeiści w decydującej fazie eliminacji

 

Selekcjoner Pal Strand wyjaśnił, że po awansie każda zawodniczka musi ćwiczyć z zespołem regularnie. "Dla Ingvild jako gościa, mimo że jest bardzo dobrą piłkarką, nie ma już miejsca w pierwszej drużynie" – podkreślił.

 

Staebek, który wywalczył mistrzostwo kraju w 2010 i 2013 roku oraz Puchar Norwegii w latach 2011-2013 nie widzi jednak problemu.

 

"Proponujemy Oestberg miejsce w pierwszym zespole i zgadzamy się na wszystkie warunki, nawet wielokrotne nieobecności na treningach. Dla Raufoss to może jest problem lecz nie dla nas. Jeżeli tylko Ingvild się zgodzi to będzie miała szansę zdobyć tytuł mistrza Norwegii nie tylko w biegach narciarskich, lecz również w piłce nożnej" - powiedział dyrektor sportowy Staebek Richard Jansen.

 

Dodał, że obecność w zespole utytułowanej zawodniczki będzie świetną reklamą dla klubu, a także podwyższy sprzedaż biletów.

 

Oestberg jest mistrzynią olimpijską (Soczi 2014) i świata (Falun 2015) w sprincie drużynowym. Dwa lata temu zdobyła również srebrny medal igrzysk w sprincie indywidualnym. W obecnej edycji PŚ zajmuje drugie miejsce za Therese Johaug tracąc do niej 208 punktów.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze