Antiga: Hebda i Schulz to bardzo ciekawi zawodnicy

Siatkówka

Widać, że Mika miał przerwę i potrzebuje trenować, pracować, grać. W Lotosie świetnie zagrywał Bartosz Gawryszewski, który od kilku meczów także bardzo dobrze atakuje. Hebda i Schulz to są bardzo ciekawi zawodnicy - powiedział Polsatsport.pl selekcjoner reprezentacji Polski.

Marcin Lepa: Wypoczęty, po wakacjach, więc na mecz Lotosu Trefla Gdańsk przyjechałeś do pracy. Twoja ocena najważniejszych zawodników: Mika, Gacek, ale też pewnie: Schulz, Hebda i Wilfredo Leon.

Stephane Antiga: Widzieliśmy bardz ciekawy mecz. Kazań nie robił prawie błędów, więc Gdańsk miał kłopoty w tym spotkaniu. Marcin Lepa: Wypoczęty, po wakacjach, więc na mecz Lotosu Trefla Gdańsk przyjechałeś do pracy. Twoja ocena najważniejszych zawodników: Mika, Gacek, ale też pewnie: Schulz, Hebda i Wilfredo Leon.

Oni w trzech setach popełnili ledwie 11 błędów i mając słabe przyjęcie potrafili to nadrobić atakiem. Wychodzili na prowadzenie dzięki potędze ataku, potędze Leona, potędze Andersona.

Rozmawiałem z Władimirem Alekno tuż po meczu i trochę narzekałem, że grali tak dobrze. Jeżeli Zenit zagrywa tak dobrze i bez błędów, to jest niesamowicie trudno. Lotos może jeszcze grać trochę lepiej, ale to może nie wystarczać.

Przed nami napięta końcówka sezonu: w LM gra jeszcze Skra Bełchatów, ale też wiele drużyn walczy o pierwsze i drugie miejsce w tabeli PlusLigi, dające prawo gry w finale. Teraz będziesz jeździł już po Polsce i przyglądał się pozostałym reprezentantom.

Tak, będę jeździł. Jestem bardzo ciekawy rozstrzygnięć, czyli kto awansuje do finału. ZAKSA jest już prawie pewna udziału tam, pozostaje wyłonienie drugiego zespołu. Walka będzie i będę oglądał dużo meczów.. Gacek przyjmował bardzo dobrze, a przecież Kazań ma rewelacyjną zagrywkę, bardzo agresywną, ale też regularną.

Rozmowa z selekcjonerem reprezentacji Polski w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, mjr, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze