Dookoła Andaluzji: Drugi etap dla Bouhanniego. Francuz nowym liderem

Francuski kolarz Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał w Kordobie drugi etap i zdobył czerwoną koszulkę lidera wyścigu kolarskiego Dookoła Andaluzji. Na finiszu wyprzedził Włocha Fabio Felline (Trek) oraz Brytyjczyka Bena Swifta (Sky).

W czołowej grupie, liczącej 58 zawodników, ukończyło etap trzech Polaków: Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Rafał Majka (Tinkoff) i Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal). Sylwester Szmyd i Leszek Pluciński stracili do zwycięzcy 45 sekund, a Marcin Mrozek (wszyscy CCC) - 1.21 min.

Dookoła Andaluzji: Bennati pierwszym liderem

Ponieważ w wyścigu nie są przyznawane bonifikaty czasowe, w czołówce klasyfikacji generalnej nie ma różnic czasowych. Dzięki lepszej sumie miejsc na etapach Bouhanni wyprzedza Hiszpana Juana Jose Lobato (Movistar) oraz Holendra Raymonda Kredera (Roompot). Marczyński jest 38., Majka - 39., a Owsian - 44., mając ten sam łączny czas co lider.

Pluciński zajmuje 66. miejsce, Szmyd - 71. ze stratą 45 sekund, a 75. Mrozek - 1.21 min. Zakończenie wyścigu w niedzielę.