Euro 2016: Bośnia i Hercegowina oraz Korea Południowa sprawdzą formę Hiszpanów

Piłka nożna
Euro 2016: Bośnia i Hercegowina oraz Korea Południowa sprawdzą formę Hiszpanów
fot.PAP/EPA

Broniący tytułu piłkarze reprezentacji Hiszpanii w ramach przygotowań do mistrzostw Europy we Francji zagrają 29 maja z Bośnią i Hercegowiną, a 1 czerwca z Koreą Południową - ogłosiła w czwartek tamtejsza federacja.

Spotkanie z Bośniakami odbędzie się w szwajcarskim St. Gallen, natomiast z Koreańczykami - w austriackim Salzburgu. W sumie w ostatnim etapie przygotowań Hiszpanie, mistrzowie Europy z 2008 i 2012 roku, zagrają trzy towarzyskie mecze. Ostatni z nich zaplanowano na 7 czerwca, ale jeszcze nie ustalono rywala.

 

Następnego dnia ekipa Vicente del Bosque uda się na mistrzostwa do Francji. Zamieszka na wyspie Ile de Re w departamencie Charente-Maritime. Już wcześniej było wiadomo, że 24 marca Hiszpania zagra towarzysko z Włochami, natomiast 27 marca z Rumunią.

 

Euro 2016 rozpoczyna się 10 czerwca, a zakończy miesiąc później. Hiszpanie trafili do grupy D, razem z Chorwacją, Czechami i Turcją. W turnieju we Francji wystąpi reprezentacja Polski. Drużyna Adama Nawałki zmierzy się w grupie C z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie