Bartosz Bednorz, wychowanek SMS PZPS Spała, następnie gracz AZS Częstochowa, od dwóch sezonów reprezentuje barwy Indykpolu AZS Olsztyn. 21-letni przyjmujący, który otrzymał w zeszłym roku powołanie od selekcjonera Stephane Antigi do szerokiej kadry drużyny narodowej, wraz z prowadzoną przez Andrzeja Kowala reprezentacją B wywalczył brązowy medal Ligi Europejskiej. W ostatnich dniach siatkarz otrzymał zaś niezwykle interesującą propozycję: jeden z olsztyńskich gimnazjalistów wysłał do Bartosza Bednorza wiadomość następującej treści:

 

Siatkarski transfer roku? Sensacyjna oferta dla Bartosza Bednorza

 

"Organizujemy zawody klasowe w siatkówkę. Czy możemy liczyć na Pana pomoc? W składzie IIIm mamy luki. Proszę o szybką odpowiedź. Mecze będą rozgrywane w olsztyńskiej hali OSiR przy ulicy Głowackiego"

 

"Kiedy jest ten mecz?" - zainteresował się sprawą siatkarz, a gdy otrzymał odpowiedź, że 18 lutego, odpisał:

 

"Będę, szykuj formę na czwartek."

 

Siatkarz bardzo poważnie potraktował propozycję gimnazjalistów i pojawił się na turnieju.

 

"Chciałbym serdecznie podziękować za świetne przyjęcie Katolickiemu Zespołowi Edukacyjnemu im. Świętej Rodziny w Olsztynie. Możliwość gry w tak niecodziennych okolicznościach była dla mnie niezłym przeżyciem i ogromnym zaszczytem. Usłyszeć, że spełniło się czyjeś marzenie - to coś trudnego do opisania. Dzięki Szymon. Dzięki III m" - napisał po tym wydarzeniu w mediach społecznościowych.

 


 

Bijemy brawo Bednorzowi za dystans i wielką klasę, życząc powodzenia w kolejnych, być może nieco trudniejszych siatkarskich wyzwaniach. Już w piątek, o godzinie 18.00 czeka go spotkanie PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom. Jak wypadnie w nim nasz bohater? Możecie przekonać się o tym oglądając transmisję meczu w Polsacie Sport!