W tym meczu naprawdę może zagrzmieć. W obu zespołach drzemie potencjał, pozwalający myśleć o wygraniu całego turnieju i oba mają na Puchar wielką ochotę. Rosa rok temu była o krok, ale przegrała w finale ze Stelmetem Zielona Góra. Polski Cukier jest nową siłą w Tauron Basket Lidze i chciałby bardzo potwierdzić swoje aspiracje medalowe. Dobry występ w turnieju PP mógłby być dobrym zwiastunem przed fazą play off.

 

W składzie Polskiego Cukru gra w tym sezonie Danny Gibson, jeszcze niedawno zawodnik Rosy. Zna doskonale swoich rywali, ale oni także znają jego. Grę zespołu z Radomia poprowadzi z kolei, Torey Thomas - też zawodnik doświadczony i ograny w TBL. Ciekawe, jak będą grali przeciwko sobie w obronie (Gibson jest znany ze świetnych rzutów z dystansu).

 

To nie koniec pojedynków. Skrzydłowy Michał Sokołowski to w tym sezonie nie tylko gwiazda Rosy, ale także całej ligi. W każdym meczu daje z siebie wszystko, jest niesamowicie mobilny i skoczny. Dobrze gra jeden na jednego i odważnie walczy pod koszem. To jego dobitka dała Rosie cenne zwycięstwo nad Stelmetem Zielona Góra. Powstrzymywać go będzie pewnie często Markeith Cummings. Amerykanin to znakomity atleta, który rozumie się z Gibsonem. Jeden podaje, a drugi kończy akcje efektownymi wsadami.

 

Mecz Rosa Radom - Polski Cukier Toruń to także starcie dwóch, polskich trenerów Wojciecha Kamińskiego i Jacka Winnickiego. Dla nich to będzie także pojedynek o prestiż.

 

Transmisja meczu Rosa Radom - Polski Cukier Toruń na żywo na Polsatsport.pl od 18:00.