World Tour: Dwie polskie pary w półfinale

Siatkówka
World Tour: Dwie polskie pary w półfinale
fot.PAP

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz pokonali Macieja Rudola i Macieja Kosiaka 2:0 (21:18, 21:18) w ćwierćfinale turnieju World Tour w siatkówce plażowej w irańskim Kiszu. Do najlepszej "czwórki" awansowali także Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Poprzednio dwa męskie duety z Polski w półfinale jednych zawodów WT wystąpiły w ubiegłym roku. W czerwcu w Stavanger Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (KS Jastrzębie) zajęli drugie miejsce, a tuż za nimi uplasowali się Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik).

 

Kantor i Łosiak w czwartek pokonali Kanadyjczyków Sama Pedlowa i Granta O'Gormana 2:0 (21:14, 21:19). Kolejnymi rywalami biało-czerwonych będą Jefferson Santos Pereira i Cherif Younousse z Kataru. Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Szałankiewicz (Stakolo Staszów) z kolei zmierzą się z Rosjanami Olegiem Stojanowskim i Artemem Jarzutkinem.

 

Rudol (MKS Zryw Volley Iława) i Kosiak (UKS SMS Łódź), mimo porażki w ćwierćfinale, także mają powody do zadowolenia. Powtórzyli swój najlepszy wynik w WT. W eliminacjach odpadli Kacper Kujawiak i Maciej Bryl (obaj RCS Czarni Radom). W turnieju w Kiszu, który jest pierwszą imprezą cyklu w tym sezonie, rywalizują tylko męskie duety.

 

Decydujące mecze zaplanowano na piątek.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze