Dookoła Algarve: Cancellara wygrał czasówkę, Martin liderem

Szwajcar Fabian Cancellara wygrał trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Algarve, jazdę indywidualną na czas ze startem i metą w Sagres. Koszulkę lidera wywalczył drugi w tej próbie Niemiec Tony Martin (Etixx-Quick Step).

Pojedynek dwóch zawodników, którzy w ostatniej dekadzie zdominowali tę konkurencję, był bardzo zacięty. Na 18-kilometrowej płaskiej trasie Cancellara, czterokrotny mistrz świata, wyprzedził mogącego się pochwalić trzema takimi tytułami Martina o pięć sekund. Trzecie miejsce zajął zwycięzca wyścigu w Algarve sprzed roku Brytyjczyk Geraint Thomas (Sky) ze stratą 28 sekund.

Najlepsi z Polaków, Michał Gołaś (Sky) i Kamil Gradek (Verva ActiveJet), zajęli miejsca 57. i 58., tracąc do zwycięzcy 1.51 i 1.52 min. Po trzech etapach Martin ma przewagę trzech sekund nad Thomasem oraz 20 sekund nad zwycięzcą ubiegłorocznego Tour de Pologne Hiszpanem Jonem Izagirre (Movistar). Lider ekipy Verva ActiveJet w tej imprezie Hiszpan Jordi Simon zajmuje 25. miejsce ze stratą 3.12, jego kolega klubowy Paweł Cieślik jest 58. (10.39), a tuż za nim plasuje się Gołaś (10.40).

Inni podopieczni Piotra Kosmali są sklasyfikowani na odległych pozycjach. Pięcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę na wzgórzu Malhao.