Dookoła Andaluzji: Trzeci etap dla Gatto, Swift liderem

Włoch Oscar Gatto (Tinkoff) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Andaluzji. Drugi na mecie w miejscowości Padul Brytyjczyk Ben Swift (Sky) zdobył czerwoną koszulkę lidera.

Podobnie jak dzień wcześniej w głównej grupie przyjechali Rafał Majka (Tinkoff), który uplasował się na najwyższej z Polaków 19. pozycji, oraz Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) i Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal), natomiast Sylwester Szmyd, Leszek Pluciński i Marcin Mrożek (wszyscy CCC) ponieśli straty.

Dookoła Andaluzji: Drugi etap dla Bouhanniego. Francuz nowym liderem

W wyścigu nie są przyznawane bonifikaty czasowe, więc po trzecim z kolei finiszu dużej grupy w czołówce klasyfikacji generalnej nie ma różnic czasowych. Dzięki lepszej sumie miejsc na etapach Swift wyprzedza Holendra Raymonda Kredera (Roompot) oraz Szwajcara Reto Hollensteina (IAM). Majka jest 26., Owsian - 29., a Marczyński - 30., mając ten sam łączny czas co lider.

Szmyd zajmuje 60. miejsce ze stratą 2.44, Pluciński jest 79. (6.56), a Mrożek - 87. (7.32). Zakończenie wyścigu w niedzielę.