I liga: Reprezentant Haiti piłkarzem Chrobrego

Piłka nożna
I liga: Reprezentant Haiti piłkarzem Chrobrego
fot.

26-letni reprezentant Haiti Kevin Lafrance podpisał obowiązujący do końca sezonu kontrakt z Chrobrym Głogów. Ostatnim klubem środkowego obrońcy była Miedź Legnica, z którą rozwiązał umowę.

Kevin Lafrance urodził się we Francji, ale jego rodzice pochodzą z Haiti, więc ma dwa obywatelstwa. Początkowo grał we Francji, lecz w wieku 18 lat trafił na - jak się później okazało - kilka lat do Czech. Z FK Banik Most szybko zadebiutował w najwyższej lidze czeskiej, ale na tym jednym występie na górnym szczeblu w tym klubie się skończyło. To dlatego, że zespół po sezonie spadł do drugiej ligi. Na tym poziomie spędził większość czasu do 2013 roku. Najdłużej, w sumie kilka lat, właśnie w FK Banik Most, choć miał jeszcze okazję rywalizować w Gambinus Lidze - ze Slavią Praga, czyli mistrzem Czech w tamtym okresie, i Viktorią Žižkov.

 

Grosicki dla Polsatsport.pl: Po Euro 2016 mogę zagrać nawet w Chinach

 

W drugoligowym sezonie 2012/13 na 21 ligowych występów zdobył 5 goli. Po nim, mając już blisko do Polski, wybrał właśnie nasz kraj. Konkretnie Widzew Łódź, wtedy jeszcze ekstraklasowy. Podobnie jak przed kilkoma laty w przypadku czeskiego FK Most, RTS spadał jednak do pierwszej ligi, choć Lafrance jak na obrońcę miał przyzwoite bramkowe statystyki. Na 14 gier w ekstraklasie zdobył 2 gole.

 

W połowie 2014 roku przeniósł się do mającej walczyć o ekstraklasę Miedzi Legnica. Przez pierwszy rok w Legnicy był podstawowym zawodnikiem (samobójcze trafienie w przegranym 1:3 meczu z... Chrobrym, gdy pechowo przecinał podanie wzdłuż bramki Damiana Piotrowskiego), ale w tym trwającym miejsca już nie miał.


Lafrance kontynuuje także przygodę reprezentacyjną. Jeszcze na początku tego roku zagrał w kadrze Haiti w spotkaniu barażowym o awans do Copa América Centenario z Trynidadem i Tobogo. Łącznie 19 reprezentacyjnych występów i 2 gole.

seb, chrobry-glogow.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze