Przełamanie Jagiellonii po błędach Pawełka

Jagiellonia Białystok po trzech meczach bez zwycięstwa pokonała 2:1 drużynę Śląska Wrocław. Białostoczanie zdobyli obie bramki po błędach Mariusza Pawełka. Wygrana pozwoliła ekipie Michała Probierza przeskoczyć wrocławian w tabeli.

Zwycięstwo Jagielloni narodziło się w bólach. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli podopieczni Romualda Szukiełowicza. W 17. minucie Matija Sirok dopuścił się przewinienia w polu karnym. Jedenastkę na gola mocnym strzałem po ziemi zamienił Tomasz Hołota. Od momentu strzelenia gola to Śląsk sprawiał lepsze wrażenie. Wrocławianie momentami imponowali grą kombinacyjną, ale przewaga nie przełożyła się na kolejnego gola, choć okazje ku temu były.

Nieoczekiwanie tuż przed przerwą białostoczanie doprowadzili do remisu. W 42. minucie Mariusz Pawełek popełnił błąd przy strzale Konstantina Wassiljewa. Doświadczony golkiper zamiast piąstkować piłkę próbował ją łapać, ale zrobił to nieudolnie. Do bezpańskiej futbolówki błyskawicznie dopadł Rafał Grzyb i kapitan Jagiellonii bez problemu umieścił piłkę w bramce.

Druga połowa była wyrównana, ale to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 78. minucie Konstantin Wassiljew zdecydował się oddać kolejny strzał zza pola karnego. Próba Estończyka była pozornie nieudana i niegroźna. Jednak Mariusz Pawełek nie miał najlepszego dnia. Bramkarz gości po raz kolejny niefortunnie interweniował i wypuścił piłkę z rąk. Futbolówkę przechwycił Karol Świderski, który cztery minuty wcześniej pojawił się na placu gry. Młody gracz Jagi dokładnym strzałem z bez przyjęcia pokonał Pawełka.

Wrocławianie w końcówce mogli wyrównać. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Bartłomiej Drągowski obronił jednak dwa strzały z bliska i pomógł swojej drużynie zdobyć trzy punkty.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)

Bramki: Tomasz Hołota (18'-karny) - Rafał Grzyb (42'), Karol Świderski (77')

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Matija Sirok (46' Łukasz Burliga), Igors Tarasovs, Sebastian Madera, Marek Wasiluk - Rafał Grzyb, Taras Romanczuk, Przemysław Frankowski (85' Karol Mackiewicz), Konstantin Vassiljev, Piotr Grzelczak - Fiodor Cernych (74' Karol Świderski)

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Krzysztof Ostrowski, Lasza Dwali, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec - Tomasz Hołota (89' Konrad Kaczmarek), Marcel Gecov, Robert Pich (86' Peter Grajciar), Andras Gosztonyi (46' Jacek Kiełb), Ryota Morioka - Kamil Biliński

Żółte kartki: Taras Romanczuk, Matija Sirok, Marek Wasiluk - Tomasz Hołota, Kamil Biliński, Krzysztof Ostrowski, Mariusz Pawelec

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń) Widzów: 8100