Puchar Polski: Rosa Radom w finale

Rosa Radom wygrała z Energą Czarnymi Słupsk 81:68 w półfinale Pucharu Polski w Dąbrowie Górniczej. W finale jej rywalem będzie zwycięzca drugiego sobotniego półfinału, w którym Stelmet Zielona Góra zagra z Anwilem Włocławek.

Koszykarze Rosy rozstrzygnęli losy tego meczu w drugiej i trze cej kwarcie, w trakcie których udało im się rzucić aż 49 punktów, tracąc tylko 23. Po pół godzinie gry Rosa prowadziła 21 punktami.

NBA: Gortat tym razem bez double-double. Druga z rzędu wygrana Wizards

Mimo dramatycznej sytuacji po trzeciej kwarcie koszykarze z Słupska nie poddali się i pokazali charakter w ostatniej, którą wygrali. Najlepiej rzacającym zawodnikiem w całym meczu był Daniel Szymkiewicz. Rozgrywający radomian zdobył 18 punktów.

Rosa Radom - Energa Czarni Słupsk 81:70 (18:23, 24:12, 25:13, 14:22)

Rosa: Szymkiewicz 18, Harris 16, Sokołowski 11, Witka 10, Thomas 7, Adams 5, Zajcew 5, Hajrić 4, Bonarek 3, Jeszke 2

Energa Czarni: Harper 15, Seweryn 14, Mokros 11, Borowski 10, Mbodj 10, Jackson 7, Zywert 3, Blassingame 0, Surmacz 0