Korona Kielce lepsza od Lechii Gdańsk! Hat-trick Cabrery

Korona Kielce pokonała na własnym stadionie Lechię Gdańsk 4:2 w ramach 23. kolejki Ekstraklasy. Hat-trickiem popisał się hiszpański napastnik gospodarzy Airam Cabrera. Dzięki zwycięstwu, podopieczni Marcina Brosza, wyprzedzili gdańszczan w tabeli.

To, co najbardziej przykuwało uwagę na stadionie w Kielcach, to katastrofalny stan murawy. Szczególnie źle prezentowały się pola bramkowe, które w ogromnym stopniu były pokryte błotem. Jak widać aura nie oszczędziła boiska gospodarzy.

Holy Goalie, czyli Artur Boruc świętuje urodziny

W tych trudnych warunkach lepiej odnaleźli się kielczanie, którzy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Łukasz Sierpina, a karnego na gola zamienił Airam Cabrera. Lechiści ruszyli do odrabiania strat. Wyrównanie przyszło w 34. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Sławomir Peszko, na długim słupku piłkę głową zgrał Mario Maloca, a akcję wykończył Grzegorz Wojtkowiak. Była to jego pierwsza bramka w Ekstraklasie od 2011 roku, kiedy to reprezentował barwy Lecha Poznań. Do przerwy mieliśmy remis.

Drugą połowę katastrofalnie zaczęli goście. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał Gerson. Chwile później z rzutu wolnego strzelał Nabil Aankour. Marokańczyk uderzył w mur, ale sędzia dopatrzył się ręki Grzegorza Kuświka. Kolejny karny, i kolejny raz skutecznie Cabrera.  Hiszpan już w 60. minucie skompletował hat-tricka Chwile po stracie trzeciego gola, na boisku pojawił się, debiutujący w barwach Lechii, Marco Paixao. Korona w dalszym ciągu atakowała. W 72. minucie Maloca skierował piłkę do własnej bramki i było 4:1. Lechia nie poddała się. Już minutę później, za sprawą Kuświka, zdołała odpowiedzieć. Więcej bramek nie padło. Korona zajmuje dziewiątą pozycję w lidze i wyprzedza lechistów o punkt.

Korona Kielce – Lechia Gdańsk 4:2 (1:1)

Bramki: Cabrera 8 (k), 50 (k), 60, Maloca 72 (s) – Wojtkowiak 3, Kuświk 73

Korona: Małkowski - Rymaniak (58. Gabovs), Dejmek, Wierchowcow, Sylwestrzak - Zając (76. Przybyła), Jovanovic, Trafford (46. Fertovs), Aankour, Sierpina - Cabrera.

Lechia: Maric - Wojtkowiak, Maloca, Gerson, Haraslin (50. Stolarski) - Łukasik (60. Paixao), Krasic, Mila, Peszko (69. Mak) - Kuświk, Paixao.

Żółte kartki: Korona Kielce: Bartosz Rymaniak. Lechia Gdańsk: Gerson, Grzegorz Wojtkowiak, Mario Maloca.

Czerwona kartka za drugą żółtą: Lechia Gdańsk: Gerson (48).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 5 103.