PGNiG Superliga: Emocjonujący spektakl w Lubinie. Zagłębie ograło Vistal

Piłka ręczna

W szlagierowym spotkaniu PGNiG Superligi kobiet piłkarki ręczne Metraco Zagłębie Lubin pokonały Vistal Gdynia 31:30. Mecz trzymał w napięciu do samego końca: skuteczna obrona Moniki Wąż w ostatnich sekundach przesądziła o sukcesie gospodyń.

Początek spotkania przebiegał po myśli gdynianek, które wypracowały sobie przewagę i po bramkach Patrycji Kulwińskiej i Katarzyny Janiszewskiej zdecydowanie prowadziły po pięciu minutach meczu (1:4). Gospodynie ruszyły do odrabiania strat i zdołały doprowadzić do wyrównania: w 18. minucie było 9:9. Po trzydziestu minutach dzięki dobrej grze Zany Marić i Sanji Premovic gospodynie prowadziły 14:13.

Choć tuż po przerwie przyjezdne wyrównały, kolejne minuty upłynęły pod znakiem przewagi przyjezdnych, które odskoczyły na trzy bramki (17:14, 19:16). Gdynianki zdołały wyrównać, a na dziesięć minut przed końcem nawet uzyskały przewagę (24:25). Wówczas kontrowersyjna decyzja arbitrów - czerwona kartka dla Gabrieli Urbaniak, pozwoliła gospodyniom na odbudowanie przewagi. W 54. minucie po kontrataku zakończonym trafieniem Joanny Obrusiewicz gospodynie znów miały trzy bramki zaliczki (29:26).

Szczypiornistki Vistalu nie rezygnowały jednak: na 70. sekund przed końcem Emilia Galińska znów zmniejszyła straty (31:30), a po chwili gospodynie nie trafiły do bramki rywalek. Trzydzieści sekund i piłka w posiadaniu Vistalu: Monika Kobylińska nie zdołała jednak pokonać Moniki Wąż i to lubinianki cieszyły się z kompletu punktów.

Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 31:30 (14:13)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Zana Maric 8, Sanja Premovic 7, Joanna Obrusiewicz 4; dla Vistalu - Monika Kobylińska 9, Patrycja Kulwińska i Emilia Galińska po 5.