Bundesliga: Podium nie dla Schalke. Cały mecz Sobiecha i porażka Hannoveru 96

W meczu 22. kolejki Bundesligi VfB Stuttgart z Przemysławem Tytoniem w składzie zremisował na wyjeździe 1:1 z Schalke 04 Gelsenkirchen. W gorszym humorze może być Artur Sobiech. Jego Hannover 96 zaliczył 16. porażkę w sezonie i umacnia się na ostatnim miejscu w tabeli.

Zakończyła się zwycięska passa "Die Schwaben" trwająca od 19 grudnia 2015 roku. Piłkarze Stuttgartu zremisowali na wyjeździe z plasującym się na 6. miejscu w tabeli Schalke 04 Gelsenkirchen.

W 8. minucie Przemysław Tytoń w świetnym stylu wygrał pojedynek z Alessandro Schoepfem, ale przy biernej postawie obrońców Younes Belhanda nie miał problemów z dobitką. Na 2:0 mógł podwyższyć Klaas-Jan Huntelaar, ale skutecznie interweniował dobrze dysponowany Tytoń.

Kibice Bayernu do Guardioli: Nigdy nie byłeś jednym z nas

W drugiej połowie Stuttgart przyspieszył i długimi fragmentami utrzymywał się na połowie Schalke. W 74. minucie Martin Harnik wpakował piłkę do siatki po rzucie rożnym i zgraniu piłki głową przez współpartnera.

Do końca meczu obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka niezłych sytuacji, ale bramki już nie padły. Za tydzień Tytoń i spółka podejmą zamykające tabelę Hannover 96 i będą zdecydowanym faworytem.

W innym meczu Hannover 96 z Arturem Sobiechem podejmował FC Augsburg. Podopieczni Thomasa Shaafa wyszli na to spotkanie bardzo zdeterminowani. Ich sytuacja w tabeli jest dramatyczna. Są ostatni w lidze i do bezpiecznego miejsca brakuje im 8 punktów.

Mimo agresywnej, zdecydowanej gry i wielu doskonałych sytuacji pod bramką FC Augsburg, "Die Roten" nie zdobyli gola. W 81. minucie udało im się strzelić bramkę z spalonego. W tej sytuacji z podaniem pospieszył się Sobiech. Piłkarze z Augsburga odpowiedzieli kontrą i w 84. minucie objęli prowadzenie, którego nie oddali juz do końca.

Schalke 04 Gelsenkirchen – VfB Stuttgart 1:1 (1:0)

Bramki: Belhanda 14 – Harnik 74

Hannover 96 – FC Augsburg 0:1 (0:1)

Bramki: K. Ja-cheol 14