Bundesliga: Przerwany mecz i bardzo ważne zwycięstwo Borussii Dortmund

W 22. kolejce Bundesligi Bayer Leverkusen przegrał na własnym boisku z Borussią Dortmund 0:1. Całe spotkanie w składzie gości rozegrał Łukasz Piszczek. Ponad 20 minut przed czasem Felix Zwayer przerwał mecz. Sędzia zareagował w ten sposób na pretensje trenera gospodarzy.

Oba zespoły odczuły system grania co trzy dni. Szkoleniowiec BVB mocno zamieszał w składzie. Thomas Tuchel posadził na ławce rezerwowych Marco Reusa, Marcela Schmelzera czy Juliana Weigla. Niespodziewanie w pierwszym składzie wyszedł 17-letni Christian Pulisicia.

Piłkarze BVB mieli spory problem z konstruowaniem akcji. Do przerwy tempo meczu także nie powalało na kolana. Gościom udało się stworzyć tylko jedną dobrą okazje do zdobycia gola, ale najlepszy strzelec dortmundczyków Pierre-Emerick Aubameyang spudłował.

W drugiej połwie na boisku pojawił się Reus, który zainicjował akcję po której BVB zdobyło gola na wagę trzech punktów. Podał piłkę do Erika Durma, a lewy obrońca BVB zagrał wzdłuż linii końcowej Aubameyangowi. Gabończyk w tej prostej sytuacji zachował się bezbłędnie. Arbiter tych zawodów uznał gola, co bardzo niespodobało się trenerowi Bayeru Rogerowi Schmidtowi, który twierdził, że rywale wznowili grę z innego miejsca niż powinni. Sędzia nie chciał wysłuchiwać tych pretensji i odesłał trenera na trybuny. Schmidt nie miał zamiaru tego zrobić, więc Zwayer skończył zawody ponad dwadzieścia minut przed upływem regulaminowego czasu.

Zawodnicy zdążyli opuścić pole gry, kiedy sędzia uległ namowom i wznowił mecz.

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 0:1 (0:0)
Bramka: Aubameyang 64

Bayer 04 Leverkusen: Bernd Leno - Tin Jedvaj (57' Roberto Hilbert), Jonathan Tah, Omer Toprak (46' Kyriakos Papadopoulos), Wendell - Christoph Kramer, Kevin Kampl (46' Andre Ramalho) - Karim Bellarabi, Admir Mehmedi - Javier Hernandez, Stefan Kiessling.

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos (77' Neven Subotić), Mats Hummels, Erik Durm - Sven Bender (69' Julian Weigl) - Christian Pulisic (46' Marco Reus), Mathias Ginter, Moriz Leitner, Henrich Mchitarjan - Pierre-Emerick Aubameyang.

Żółte kartki: Kampl, Hernandez, Papadopoulos, Bellarabi, Kiessling, Wendell - Durm

Sędzia: Felix Zwayer