Dwa fantastyczne gole Milika! Bramki numer 10 i 11 w Eredivisie (WIDEO)

Arkadiusz Milik zdobył swoją dziesiątą i jedenastą bramkę w tym sezonie w lidze. I to jak! W meczu Ajaksu z Excelsiorem najpierw pokonał bramkarza w arcytrudnej sytuacji wysokim strzałem w długi słupek, a po przerwie ze szwajcarską precyzją wykończył podanie Amina Younesa. Piłkę w obu przypadkach zmieścił dosłownie na centymetry! Milik wraca więc do składu zespołu Franka de Boera w wielkim stylu!

Dwudziesty pierwszy mecz Arkadiusza Milika w tym sezonie Eredivisie dał mu wreszcie dwucyfrową zdobycz bramkową. Ajax rozgrywa swój mecz z Excelsiorem na Amsterdam ArenA i długo nie był w stanie naruszyć rywala, a próbował między innymi Riechedly Bazoer. Kilka sekund później w pole karne wpadł Milik, jednak kąt od bramki na jakim się znajdował kazał myśleć raczej o szukaniu partnerów i dośrodkowaniu. Polak jednak zaskoczył wszystkich i uderzył lewą nogą w stronę dalszego słupka. Piłka minęła bramkarza i po słupku wślizgnęła się do siatki. Co za trafienie!

Po przerwie Polak powiększył swój dorobek bramkowy po dograniu Amira Younesa. Niemiec wyprowadził polskiego napastnika na sytuację 1 na 1 z obrońcą, a ten nie umiał przeszkodzić Milikowi w oddaniu celnego, płaskiego strzału w dalszy słupek. Bramkarz Excelsioru był bez szans! Ajax ostatecznie wygrał 3:0, a ostatnią bramkę po fantastycznej "klepce" dołożył Davy Klaassen.

Dwie bramki Milika w załączonych materiałach wideo.