Gol z spalonego i niewykorzystany karny Ronaldo. Real Madryt zgubił punkty

Real Madryt zremisował z Malagą 1:1. Gola dla "Królewskich" strzelił Cristiano Ronaldo, który potem nie trafił z rzutu karnego. Drużyna Zinedine'a Zidane'a traci do Barcelony już 9 punktów.

W związku z zwycięstwem Barcelony w sobotę, Real Madryt, jeżeli nie chciał powiększać dystansu do obecnego lidera Primera Division, musiał to spotkanie wygrać. Piłkarze Malagi nie mieli zamiaru oddawać pola wyżej notowanym gościom i postawili twarde warunki.

W pierwszej połowie obydwie drużyny wypracowały dużo dobrych okazji do zdobycia gola. W sytuacji sam na sam Jese Rodriquez trafił piłką w bramkarza. Chwilę później to samo, tylko w drugą stronę, zrobił Juan Pablo Anor. Kilka minut później Jese znów stanął oko w oko z bramkarzem, ale jego strzał świetnie obronił Carlos Kameni.

Real wyszedł na prowadzenie w 33. minucie. Toni Kroos idealnie dośrodkował wprost na głowę Ronaldo, który posłał piłkę obok interwniującego bramkarza. Okazało się jednak, że Portugalczyk był na metrowym spalonym, czego nie zauważył sędzia.

Real mógł szybko podwyższyć prowadzenie. W polu karnym rozpędzonego Ronaldo nieprzepisowo powstrzymywał Kameni. Sędzia podyktował rzut karny, a świetnie dysponowany tego dnia Kameni obronił strzał CR7.

Pięć minut po wznowieniu gry po przerwie świetną interwencją popisał się bramkarz Realu Keylor Navas, który obronił zmierzający w róg bramki strzał Ricardo Horty.

Kiedy w drugiej połowie na boisku pojawił się Pablo Fornals, Malaga zaczęła grać odważniej. To przyniosło efekt w 66. minucie. Welington dośrodkował z okolic linii bocznej pola karnego, a Raul Albentosa z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki.

Gospodarze mogli nawet objąć prowadzenie w 76. minucie, ale znów doskonale interweniował Navas. W ostatnim kwadransie do ataku ruszył Real. Gospodarze jednak umiejętnie wytrącali z rytmu gwiazdy "Królewskich" i dowieźli remis do końca.

Malaga CF - Real Madryt 1:1 (0:1)

Bramki: Albentosa 66 - Ronaldo 33

Malaga: Kameni, Rosales, Albentosa, Weligton, Torres, Anor (Duda 89'), Recio, Camacho, Horta (64' Pablo Fornals), Cop (Santa Cruz 81')

Real: Navas, Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo, Modrić, Kroos, Kovacić, Isco (James Rodriguez 75'), Jese(Lucas Vazquez 61'), Ronaldo

Żółte kartki: Torres, Weligton, Charles, Camacho, Kameni - Marcelo, Luka Modrić

Sędzia: Ignacio Iglesias