NBA: Warriors minimalnie lepsi od Clippers

W najciekawiej zapowiadającym się sobotnim meczu ligi NBA broniący mistrzowskiego tytułu koszykarze Golden State Warriors pokonali na wyjeździe Los Angeles Clippers 115:112. Klay Thompson zdobył dla zwycięzców 32 punkty.

"Wojownicy" z bilansem 49 zwycięstw i pięciu porażek są najlepsi w sezonie. W sobotę niespodziewanie przegrali w Portland z Trail Blazers 105:137. Po tym niepowodzeniu szybko się jednak otrząsnęli.

NBA: Gortat z double-double. Wyraźna porażka Wizards

Goście prowadzili przez niemal całe spotkanie i choć wygrali tylko trzema punktami, to praktycznie kontrolowali jego przebieg. Dwie minuty przed końcem meczu Warriors wygrywali 115:99. - Jestem dumny z tego, jak drużyna odpowiedziała na piątkowe niepowodzenie. To było dla nas ważne. Musieliśmy sobie udowodnić, że to był tylko wypadek przy pracy - powiedział Thompson.

Oprócz niego bardzo dobrze grał Draymond Green, który uzyskał 11. w sezonie tzw. triple-double. Na swoim koncie zapisał 18 pkt, 11 zbiórek i 10 asyst. W drużynie gospodarzy wyróżnili się Jamal Crawford i Chris Paul. Zdobyli, odpowiednio, 25 i 24 punkty.

Dwie dogrywki potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy meczu Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks. Ostatecznie goście wygrali 117:109. Najlepszy w ich szeregach był Jabari Parker - 28 pkt i 13 zbiórek. Wśród pokonanych prym wiódł Paul Millsap - 27 pkt i 11 zbiórek.

Z kolei Washington Wizards - drużyna Marcina Gortata - przegrali na wyjeździe z Miami Heat 94:114. Polski środkowy zdobył 14 punktów, trafiając sześć z 12 rzutów z gry oraz dwa z pięciu wolnych. Miał także 13 zbiórek, dwie asysty i przechwyt. "Czarodzieje" z bilansem 25-29 zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej. Sklasyfikowani na ósmym, ostatnim premiowanym awansem do fazy play off, koszykarze Chicago Bulls mają o trzy zwycięstwa więcej.