Zacięty bój w Lubinie! Legia coraz bliżej lidera

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1. Bramki dla wicemistrzów Polski zdobyli Aleksandar Prijović i Michał Kucharczyk. Kontaktowe trafienie zdobył dla "Miedziowych" Krzysztof Piątek. Legioniści tracą już tylko punkt do liderującego Piasta Gliwice.

W obecnej kolejce wszyscy potencjalni rywale Legii zagrali poniżej oczekiwań. Porażka Lecha Poznań oraz remisy Cracovii, Pogoni Szczecin oraz Piasta Gliwice ułatwiły warszawskiej drużynie drogę do tytułu. W stolicy cieszy zwłaszcza słaby początek rundy wiosennej w wykonaniu lidera ze Śląska. W przypadku zwycięstwa w Lubinie, strata legionistów do pierwszego Piasta, wynosiłaby jeden punkt.

Milik show! Dwa gole Polaka, Ajax Amsterdam wygrał 3:0 (WIDEO)

Legia wyszła na prowadzenie już w 2. minucie. Piłkę, głową do Aleksandara Prijovicia, zgrał Michał Kucharczyk, a Szwajcar pewnie wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Po stracie bramki, do głosu doszli gospodarze, którzy raz po raz zapędzali się pod pole karne przyjezdnych. Mimo przewagi Zagłębia, Legia podwyższyła. Na listę strzelców wpisał się Michał Kucharczyk.

"Miedziowi" wzięli się do odrabiania strat już od początku drugiej połowy. W 50. minucie Arkadiusza Malarza pokonał Krzysztof Piątek. Lubinianie ewidentnie przycisnęli wicemistrzów Polski. Najlepsze okazje do wyrównania miał Arkadiusz Woźniak. Gra gospodarzy naprawdę mogła się podobać, lecz legioniści nie pozwolili wbić sobie wyrównujacego gola. Ekipa ze stolicy, dzięki wygranej, ma już tylko punkt straty do Piasta Gliwice.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:2 (0:2)

Bramki:  Aleksandar Prijović 2,  Michał Kucharczyk 38 - Krzysztof Piątek 50

Zagłębie: Polacek - Todorovski, Zbozień, Dąbrowski, Cotra - Janoszka (61. Carlos), Kubicki, Starzyński (70. Janus), Rakowski, Woźniak (84. Sobków) - Piątek.

Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Lewczuk, Pazdan, Hlousek - Guilherme (58. Duda), Vranjes (31. Borysiuk), Jodłowiec, Kucharczyk - Prijovic, Nikolic (75. Hamalainen).

Żółte kartki: KGHM Zagłębie Lubin: Damian Zbozień, Dorde Cotra, Luis Carlos. Legia Warszawa: Michał Kucharczyk, Guilherme.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Widzów: 8 858.