Orlen Liga: Niespodziewane zwycięstwo Pałacu

W spotkaniu 19. kolejki Orlen Ligi siatkarki PTPS Piła niespodziewanie przegrały we własnej hali z KS Pałac Bydgoszcz 0:3. Zamykające przed tą kolejką tabelę podopieczne Adama Grabowskiego dzięki ambitnej postawie wywalczyły w Pile cenne punkty.

Siatkarki KS Pałac Bydgoszcz zajmowały przed tym spotkaniem ostatnie miejsce w tabeli Orlen Ligi, w pierwszej rundzie uległy pilankom 1:3 we własnej hali, a na dodatek, kilka dni przed ligowym bojem siatkarki PTPS rozgromiły ekipę z Bydgoszczy w piątej rundzie Pucharu Polski 3:0 (25:15, 25:14, 25:18). Podopieczne Nicoli Vettoriego zwyciężyły w dziesięciu spotkaniach, plasowały się w środku tabeli i były faworytkami w starciu z Pałacem.

Już początek meczu miał zaskakujący przebieg. Na pierwszej przerwie technicznej, po asie serwisowym Jagody Materni, gospodynie przegrywały 3:8. W środkowej części seta pilanki zdołały złapać kontakt z rywalkami (10:11), ale już przed drugą przerwą techniczną przyjezdne zdołały odskoczyć na pięć oczek. W końcówce seta gospodynie znów były bliskie odrobienia strat (20:21), ale decydujące akcje wygrała ekipa z Bydgoszczy.

Drugi set miał podobny scenariusz. Przyjezdne, po skutecznym bloku, miały dwa oczka zaliczki na pierwszej przerwie i utrzymały tę przewagę w środkowej części. Końcówka tej odsłony to walka punkt za punkt do stanu 21:21. Wówczas przyjezdne wygrały trzy kolejne akcje: skuteczny atak Joanny Kuligowskiej, dwa w wykonaniu Eweliny Krzywickiej i piłkę setową miały w górze siatkarki z Bydgoszczy. Seta skutecznym atakiem zakończyła Dominika Minicz.

Trzecia odsłona przyniosła najwięcej emocji. Po kiepskim początku (6:10), gospodynie ruszyły do walki, odrobiły straty (12:12) i uzyskały przewagę. Przy stanie 21:15 dla PTPS wydawało się, że spotkanie przedłuży się o kolejne sety. Nic z tego. Pilanki stanęły w miejscu, a koncert gry rozpoczęły podopieczne Adama Grabowskiego. Odrobiły straty, a seria skutecznych bloków Małgorzaty Śmieszek zakończyła spotkanie. MVP: Natalia Misiuna.

PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)

PTPS: Agata Babicz, Anita Kwiatkowska, Kiesha Leggs, Małgorzata Skorupa, Joanna Sobczak, Dorota Wilk - Olga Pauliukouskaja (libero) - Alicja Markiewicz (libero), Oliwia Urban.

Pałac: Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska, Jagoda Maternia, Natalia Misiuna, Marlena Pleśnierowicz, Małgorzata Śmieszek - Pola Nowakowska (libero) - Paulina Bałdyga, Weronika Fojucik, Dominika Minicz, Marta Ziółkowska.

Wyniki pozostałych meczów 19. kolejki:

2016-02-20: KSZO Ostrowiec - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (15:25, 25:23, 12:25, 25:27)
2016-02-21: Budowlani Łódź - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (28:26, 24:26, 23:25, 21:25)
2016-02-21: Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała - Chemik Police 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)
2016-02-22: Legionovia Legionowo - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 1:3 (18:25, 18:25, 25:22, 8:25)