Francisco Palacios dwukrotnie otrzymał szansę walki o mistrzostwo świata WBC w kategorii junior ciężkiej. Dwa razy jednak lepszy od niego okazał się Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, ale Portorykańczyk nie składa broni i nadal chce walczyć o pas mistrzowski. Palacios ciężko trenuję w legendarnym gymie 5th Street w Miami, gdzie w przeszłości trenował m.in. Muhammad Ali.

 

- To najlepszy obóz przygotowawczy w moim życiu. Naprawdę czuję się świetnie i wszystko idzie po mojej myśli. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy sparingi i mamy tutaj naprawdę świetnych chłopaków z rekordami 20-0. Cieślak to dobry chłopak, a w ringu załatwię z nim tylko sprawy biznesowe - powiedział Palacios.

 

Portorykańczyk ma za sobą pięciotygodniowy obóz kondycyjny, a niedawno rozpoczął treningi pięściarski z Anthonym Wilsonem. Z czarnoskórym szkoleniowcem znają się bardzo długo i przyjacielska współpraca ma przynieść wymierne efekty. - To dla Francisco ostatni dzwonek. Wszystko zrobimy jak najlepiej i zapowiada się wielkie widowisko - powiedział trener Wilson.

 

Słońce, plaża South Beach, świetny szkoleniowiec i ogromna chęć do pracy. Palacios w takich warunkach szykuje życiową formę, ale jego umiejętności sprawdzi już 2 kwietnia w TAURON Arenie Michał Cieślak.  CZy Portorykańczyk pojedynkiem na Polsat Boxing Night wywalczy sobie szansę jeszcze jednej walki o mistrzowski pas?

 

W walce wieczoru Polsat Boxing Night Tomasz Adamek (50-4, 30 KO) zmierzy się z Erikiem Moliną (24-3, 18 KO), a stawką pojedynku będzie pas IBF InterContinental. W pozostałych pojedynkach wystąpią m.in. Marcin Rekowski (17-2, 14 KO), Andrzej Wawrzyk (31-1, 17 KO), Rafał Jackiewicz (47-14, 22 KO) czy Mateusz Masternak 36-4, 26 KO). Gala Polsat Boxing Night: Final Call odbędzie się 2 kwietnia w krakowskiej TAURON Arenie.

 

W załączonym materiale wideo obejrzyj materiał z przygotowań Francisco Palaciosa do gali Polsat Boxing Night!