Radio PolsatSport.pl: Galą Polsat Boxing Night interesuje się cały świat na czele z ESPN!

Sporty walki

Gala Polsat Boxing Night odbędzie się 2 kwietnia w krakowskiej Tauron Arenie. Eksperci Polsatu Sport oceniają wagę wydarzenia dla świata bokserskiego: "O polskiej gali już dawno nie mówiło się w ESPN, o możliwość transmisji pytają stacje zagraniczne. To chyba wystarczający dowód na wielką moc zestawień, jakie przygotowaliśmy dla kibiców!".

Dla których młodych pięściarzy gala Polsat Boxing Night będzie kluczowa?

Przede wszystkim Michał Cieślak. Jest to pięściarz stojący na początku swojej profesjonalnej drogi, szybko i efektownie wygrywa wszystkie swoje walki, właściwie miażdży swoich rywali. Francisco Palacios to zdecydowanie największe nazwisko, jakie pojawia się na jego życiowej karcie. Jeśli wygra, w dodatku efektownie, będzie to zdecydowanie zauważone przez duże nazwiska świata boksu. Wydaje się, że na przeciw niego stanie najlepszy możliwy w tym momencie Palacios, który trenuje w pocie czoła. Jest oczywiście zbyt wcześnie, żeby myśleć o walkach o mistrzostwo świata, jednak kluczowe będzie obejrzenie Michała na dłuższym dystansie.

Jaka będzie stawka poszczególnych walk? Czy Polsat Boxing Night będzie miało oddźwięk również poza granicami Polski?

Nazwa "Final Call" przyznana gali doskonale oddaje charakter każdej z zestawionych walk. Stawka jest bardzo wysoka: każdy z pięściarzy walczy albo o karierę w Stanach Zjednoczonych, albo o powrót do gry jak w przypadku Tomasza Adamka i Erica Moliny. Gala sportowo wzbudza zainteresowanie w Polsce, jak i za granicą: stacje zagraniczne składają zapytania o możliwość transmisji, co też świadczy o poziomie. Dawno też o polskiej gali nie rozpisywał się szanowany dziennikarz ESPN, Dan Rafael.

O gali Polsat Boxing Night dyskutują: Przemysław Iwańczyk, Paweł Wójcik, Mateusz Borek, Piotr Pykel


Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

Przemysław Iwańczyk, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze