Formuła 1: Dymisja szefa programu silnikowego Hondy

Moto
Formuła 1: Dymisja szefa programu silnikowego Hondy
fot. PAP/EPA

Z końcem lutego ze stanowiska szefa programu silnikowego Hondy odejdzie Yasuhisa Arai, który odpowiadał za prace konstrukcyjne i wdrożeniowe silnika F1 instalowanego od sezonu 2015 w bolidach teamu McLaren.

Na stanowisku zastąpi go Yusuke Hasegawa, związany z koncernem od 1986 roku. Przez wiele lat zajmował się programem silnikowym koncernu, projektował m.in. jednostki napędowe do samochodów osobowych.

Arai, kierownik działu badawczo-rozwojowego Honda Motor Co. Ltd, został menedżerem projektu F1 po nawiązaniu współpracy z McLarenem w 2014 roku. Sezon 2015 przyniósł jednak bardzo słabe wyniki, silnik Hondy, który zastąpił w samochodach McLarena jednostki Mercedesa był zawodny. Zespół z Woking zajął dziewiąte miejsce w mistrzostwach świata producentów.

Dwaj kierowcy teamu, mistrzowie świata Hiszpan Fernando Alonso, który porzucił Ferrari na rzecz McLarena i Brytyjczyk Jenson Button także wypadli bardzo źle.

Alonso zanotował najgorszy rezultat w karierze. Zajął 17. miejsce (na 18 sklasyfikowanych kierowców). Powodem tak słabego rezultatu - o czym wiele razy mówił - były wyłącznie problemy techniczne z silnikami Hondy. Drugi kierowca McLarena Button był 16.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze