Rekord NBA: 50. zwycięstwo Warriors w sezonie!

Stephen Curry - wielka gwiazda Warriors

Drużyna Golden State Warriors odniosła 50. zwycięstwo już w 55. meczu w sezonie. To rekord w historii rozgrywek ligi koszykarzy NBA. Tym razem pokonała w Atlancie miejscowych Hawks 102:92.

Zespół z Oakland poprawił wyczyn Chicago Bulls, którzy wygrali 50 spotkań w sezonie 1995/1996, ale w 56 pojedynkach.

W ekipie Warriors wyróżnił się Stephen Curry - 36 punktów. O dziewięć punktów mniej rzucił Klay Thompson. Obaj trafili po pięć razy zza linii 7,24 m.

Trzy kwarty rozstrzygnęli na swoją korzyść Warriors, jedynie w trzeciej 36:18 dominowali gospodarze, dla których poniedziałkowa porażka była czwartą z rzędu. W ich szeregach wyróżnił się z 23 punktami Al Horford.

Detroit Pistons przerwali serię pięciu przegranych i zwyciężyli w wyjazdowym meczu z Cleveland Cavaliers 96:88. Reggie Jackson uzyskał 23, a Kentavious Caldwell-Pope 19 pkt. Nowo pozyskany z Orlando Magic Tobias Harris w debiucie w zespole "Tłoków" zgromadził 14 pkt. Wśród "Kawalerzystów" najcelniej rzucali Kyrie Irving (30) i Levin Love (24).

Znakomity mecz rozegrał Kyle Lowry, dzięki czemu jego Toronto Raptors pokonali w nowojorskiej Madison Square Garden tamtejszych Knicks, prowadzonych przez tymczasowego trenera Kurta Rambisa, 122:95. Lowry popisał się triple-double: 22 punkty i po 11 zbiórek i asyst, a dzielnie sekundował mu DeMar DeRozan - 22 punkty.

Bostońscy "Celtowie" przegrali na wyjeździe z Minnesota Timberwolves 122:124. Porażce mógł zapobiec równo z kończącą mecz syreną Marcus Smart. Jego rzut za trzy punkty był jednak niecelny. Wśród gospodarzy wyróżnił się z 28 punktami i 11 zbiórkami Karl-Anthony Towns, a w gronie gości Jae Crowder - 27 pkt. Do double-double zabrakło mu jednej zbiórki.

Los Angeles Lakers doznali 47. porażki ulegając na wyjeździe Milwaukee Bucks 101:108. Ich czołowy zawodnik Kobe Bryant zagrał tylko 24 minuty zdobywając 15 pkt. Bardzo dobre spotkanie rozegrał w szeregach gospodarzy Giannis Antetokounmpo popisując się triple-double: 27 pkt, 12 zbiórek i 10 asyst.

"Czarna seria" nie opuszcza koszykarzy Phoenix Suns, którzy w poniedziałek przegrali w Los Angeles w Staples Center z Clippers 84:124 dwunasty pojedynek.