Urodziny Michała Kubiaka: sto lat kapitanie! Przypominamy najlepsze akcje (WIDEO)

Siatkówka

Kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski Michał Kubiak obchodzi we wtorek swoje 28. urodziny. Czy da się go nie lubić? Wątpimy! Zaangażowanie Michała i współczynnik waleczności zawsze wynosi 100%, nawet jeśli na boisku nie idzie. To idealny dzień, by przypomnieć sobie kilka najlepszych akcji popularnego "Dzika"!

Michał Kubiak jest reprezentantem Polski od 2011 roku. W ciągu pięciu lat w biało-czerwonych barwach rozegrał 146 meczów. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w juniorskich zespołach Maratonu Świnoujście, jednak szerszej publiczności pokazał się dopiero w Politechnice Warszawskiej w latach 2010-2011. 22-letni wówczas przyjmujący oczarował PlusLigę swoją walecznością i na stałe dołączył do grona najlepszych na tej pozycji w kraju.

 

Kubiak ubawił się po pachy? Prawie ściągnął koledze koszulkę!


Świetne występy zaowocowały transferem do Jastrzębskiego Węgla, gdzie grał trzy lata i święcił największe sukcesy klubowe. Po zdobyciu mistrzostwa świata w 2014 roku podążył drogą przeciwną do większości reprezentantów Polski, którzy wracali na "stare śmieci" i wspólnie z Marcinem Możdżonkiem przeniósł się do tureckiego Halkbanku Ankara, gdzie - w przeciwieństwie do środkowego - gra do dziś.

Kubiak został kapitanem reprezentacji Polski w 2015 roku, gdy zespół Antigi zmuszony był do gruntownej przebudowy. 28-latek nazywany przez kibiców "Dzikiem" jest dziś jednym z najlepszych polskich przyjmujących, a uwielbiany jest przede wszystkim za swój charakter i wielką wolę walki. Dokładamy się do życzeń, wszystkiego najlepszego Michał!

 

Tak spędzają swoje święto Kubiaki! :) #HappyBirthdayDziku 󾔐󾔑

Posted by Michał Kubiak on Tuesday, February 23, 2016


Przypomnienie akcji Michała Kubiaka z reprezentacji Polski i Halkbanku Ankara w załączonym materiale wideo.

Hubert Chmielewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze