FIS zapłaci odszkodowanie... skrzypaczce

Inne
FIS zapłaci odszkodowanie... skrzypaczce
fot. PAP

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zapłaci skrzypaczce Vanessie Mae odszkodowanie za sugerowanie, iż jej kwalifikacja na zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi w narciarstwie alpejskim została wywalczona dzięki zmanipulowanym zawodom.

Nie podano wysokości odszkodowania. FIS wydała w środę oficjalne pismo, w którym przeprosiła Mae i obiecała, że nie będzie dalej rozpowszechniać opinii o jej niesportowym awansie na igrzyska.

 

Znana na całym świecie skrzypaczka wystąpiła w Soczi pod imieniem Vanessa Vanakorn i reprezentowała Tajlandię w slalomie gigancie. FIS uważała, że zawody na Słowenii zorganizowane zostały specjalnie, by Mae mogła zdobyć kwalifikację. W związku z tym zawiesiło urodzoną w Singapurze zawodniczkę na cztery lata.

 

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) uznał, że zawieszenie jest niezgodne z prawem, ponieważ Mae zdobyła kwalifikację prawidłowo i w czerwcu 2015 roku zniósł karę.

 

Skrzypaczka po wyroku CAS oskarżyła FIS o zniesławienie jej osoby, poprzez nazwanie oszustką. Federacja ostatecznie postanowiła wypłacić odszkodowanie, które Mae zapowiedziała, że przekaże na cele charytatywne.

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze