Liga Mistrzów: Teodorczyk nie pomógł, City zdobyło Kijów

Ostatnia seria pierwszych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów wyłoniła tylko jednego zwycięzcę. To Manchester City, który pokonał Dynamo Kijów 3:1. Łukasz Teodorczyk grał 45 minut, ale nie dał się rywalom we znaki. Drugi mecz, między PSV i Atletico Madryt, skończył się bezbramkowym remisem.

Łukasz Teodorczyk nie oddał nawet celnego strzału. Raz uderzył zza pola karnego, ale Joe Hart odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Polak przegrał chyba wszystkie pojedynki z Nicolasem Otamendim. Kompletnie sobie z nim nie radził. W końcu sfrustrowany kilka razy pchnął go na murawę. Obyło się bez kartki, ale w drugiej połowie Teodorczyka i tak już nie zobaczyliśmy.

Całość meczu pod dyktando City. Sergio Aguero, Yaya Toure i David Silva robili z defensywą Ukraińców co chcieli. To oni trafiali do siatki. Na wyróżnienie zasługuje szczególnie ostatni gol, kiedy Toure zmieścił piłkę idealnie w okienku bramki Ołeksandra Szowkowskiego. Trafienie honorowe zaliczył Witalij Bujalski. Przed rewanżem nie ma raczej co liczyć na cudowne odrodzenie Dynama. Nie mają w Kijowie argumentów.

Dynamo Kijów - Manchester City 1:3 (0:2).

Bramki: Witalij Bujalskij (59) - Sergio Aguero (15), David Silva (40), Yaya Toure (89). Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania).

Dynamo: Ołeksandr Szowkowski - Danilo Silva (66-Jewhen Makarenko), Jewhen Chaczeridi, Aleksander Dragovic, Domagoj Vida - Denis Harmasz (31-Miguel Veloso), Serhij Rybałka, Witalij Bujalskij - Andrij Jarmolenko, Łukasz Teodorczyk (46-Junior Moraes), Derlis Gonzalez.

Manchester City: Joe Hart - Bacary Sagna, Vincent Kompany, Nicolas Otamendi, Gael Clichy - Fernando Reges, Fernandinho - David Silva, Yaya Toure, Raheem Sterling - Sergio Aguero (90+1-Kelechi Iheanacho).

Drugi mecz to nic specjalnego. Gra mocno rwana, brak efektownych akcji, no i przede wszystkim - bramek. PSV od 68. minuty grało w dziesiątkę - Gaston Pereiro po faulu na Diego Godinie ujrzał drugą żółtą kartkę. Ale nie wykorzystał tej przewagi ani Gabi, który co rusz próbował z daleka, ani nawet Fernando Torres, którego jedna próba zaowocowała strzałem na drugą kondygnację trybun. Rewanż sprawą otwartą, z delikatnym wskazaniem na Atletico.

PSV Eindhoven - Atletico Madryt 0:0.

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy). Czerwona kartka: Gaston Pereiro (PSV, 68, za drugą żółtą).

PSV: Jeroen Zoet - Santiago Arias, Jeffrey Bruma, Hector Moreno, Jetro Willems - Marco van Ginkel, Davy Proepper, Andres Guardado (75-Jorrit Hendrix) - Luciano Narsingh (65-Nicolas Isimat Mirin), Gaston Pereiro, Jurgen Locadia (86-Maxime Lestienne).

Atletico: Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savic, Diego Godin, Filipe Luis - Oliver Torres, Gabi, Saul Niguez (74-Angel Correa), Koke - Antoine Griezmann, Luciano Vietto (61-Fernando Torres).