NHL: 21-letni Forsberg strzelił trzy gole dla Predators

21-letni szwedzki hokeista Filip Forsberg strzelił trzy gole dla Nashville Predators wygranym 3:2 wyjazdowym meczu z Toronto Maple Leafs w lidze NHL. W ostatnich dziewięciu spotkaniach zdobył dziewięć bramek.

Wpisał się na listę strzelców w 6., 24. i 26. minucie i tym samym, według amerykańskich statystyków, został najmłodszy autorem hat-tricka w ekipie z Nashville.

Sezon 2015/2016 Forsberg rozpoczął od dwóch trafień w czterech meczach. Z kolei w 17 następnych ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Obecnie ma już 23 gole na koncie i w klasyfikacji wyprzedził dotychczasowego najlepszego strzelca zespołu Jamesa Neala (21).

To pierwszy hat-trick Szweda w sezonie regularnym NHL. W poprzednich rozgrywkach uzyskał trzy gole w spotkaniu pierwszej rundy Konferencji Zachodniej z późniejszymi triumfatorami Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks.

W trzeciej tercji rozmiary porażki Maple Leafs zmniejszyli Josh Leivo (43) i Morgan Rielly (58).